lednové vydání francouzského ELLE
lednové vydání francouzského ELLE

Mariage pour tous! aneb Manželsví pro všechny!

Tímto titulkem se pyšní speciální francouzské lednové vydání magazínu Elle, které reaguje na aktuální dění – blížící se legalizaci stejnopohlavních sňatků a dává tímto najevo svoji podporu LGBT menšiny.

Šéfredaktorka francouzské edice tohoto světového módního magazínu Valérie Toranian říká: “Tato debata není mezi starým a moderním, pravicí a levicí, homofoby a pokrokáři: existují gayové, katolíci schvalující sňatky – na levé straně, a na pravou stranu se přiklánějící psychologové urputně spojeni se symbolismem genderových rozdílů, které jsou nezbytností pro jakékoliv potenciální dítě. Jsou zde feministky obhajující in vitro oplodnění lesbicky orientovaných žen, ale staví se proti náhradním matkám gayů, protože neschvalují komodifikaci (přeměna toho, co normálně není zbožím, na zboží – pozn. red.) ženského těla.”

Toranian dodává, že Elle vždy bojovalo za práva žen.

Bohužel se do situace ohledně legalizace zákona vložila také Národní organizace pro manželství, která přišla s novou strategií a ve své kampani na podporu hetero sňatků vyzdvihuje názory gayů nesouhlasících s homosexuálními sňatky, zdůrazňuje biologické vztahy matek a otců a tím ve své podstatě odrazuje i heterosexuální páry a svobodné matky od náhradní péče či adopce dětí. Elle si tedy zaslouží pochvalu nejen za přiklonění se na naši stranu, ale také za poodhalení těchto praktik a osvětu společnosti.

Toto speciální vydání nesoucí název Mariage pour tous! se objevilo na stáncích právě dnes 18. ledna. My připomínáme, že prezident François Hollande slíbil, že zákon legalizující sňatky gay párů bude schválen do června letošního roku. A jak na to reagují Francouzi? Čtěte zde.