Lea T pro BenettonTransgender supermodelka Lea T je jednou z krásných tváří nové kampaně United Colors of Benetton pro jaro/léto 2013, která nese název “Faces of Color” (Tváře barvy).

Benetton vybral devět osobností včetně takových modelek/ů, jakými jsou bývalá jihosúdánská modelka Alek Wek, hezounek, bývalý amatérský boxer a v současné době model Dudley O’Shaughnessy, který se objevil po boku Rihanny ve videoklipu k písni We Found Love, nebo dcera italské herečky a modelky Isabelly Rosellini, modelka s italským, švédským, francouzským a německým původem, Elettra Wiedemann.

Spolu s Lady T představují „velvyslance života a stylu“ Benettonu, které si tato italská módní značka vybrala díky jejich multikulturalismu, kosmopolitiní duši a angažovanosti v sociální oblasti.

A kdo je vlastně Lea T?
Narodila se v Brazílii v roce 1981 jako Leandro Cerezo, syn velmi známého, nyní bývalého fotbalisty Toninho Cereza. Její zajímavý vzhled neunikl zraku výtvarného ředitele módní značky Givenchy a stala se tak tváří kampaně pro březen 2010 a za necelý rok se již proháněla po molu na přehlídce Fashion Week v São Paulu. Krátce nato v roce 2012 prodělala operativní změnu pohlaví a oficiálně se z ní stala žena.

Lea T se objevila se v editorialech pařížského Vogue a magazínů Hercules, Interview či Love a spolupracovala se slavnými fotografy, kterými jsou například Mario Sorrenti, Mert & Marcus nebo Terry Richardson. V roce 2011 se také objevila na titulní straně magazínu Love líbající Kate Moss.

Fotky pořízené pro kampaň “Faces of Color” budou použity pro limitovanou edici triček dostupných v e-shopu a ve vybraných prodejnách United Colors of Benetton. Celý výtěžek půjde na nadaci UNHATE, kterou Benetton založil za účelem podpořit přijímání různorodosti ve společnosti, bojovat proti nenávisti a diskriminaci ve všech jejích formách a pomáhat novým generacím.

Více o kampani pro jaro/léto 2013 se dočtete na oficiálních stránkách Benettonu pod tímto odkazem.