Bart De WeverBart De Wever, starosta belgického města Antwerpy a člen Vlámské nacionalistické strany, se v rozhovoru pro belgický tisk vyjádřil, že oblékání duhových triček je v rozporu s antwerpskou politikou neutrálnosti.  Podle něj by státním úředníkům nemělo být dovoleno je nosit v pracovní době, zvlášť proto, že takovým chováním sami sebe označují jako gaye a chtějí, aby to na nich lidé skrze oblečení poznali.

„Každá forma vyjádření má své limity. Tohle je obzvláště ten příípad, kdy člověk vystupuje jménem města Antwerpy. Neutralita je ale neutralita a abychom ji udrželi, musíme rozpoznat okaté vyjádření preferencí jednotlivce.“

Starosta se navíc odvolává na koaliční dohodu, kde je uvedeno, že externí symboly odkazující na filozofické či politické přesvědčení, podporu odborů nebo sportovních klubů se nesmí v úřadu nosit. Kontroval tím, že ani ženy úřednice by neměly nosit šátky na hlavě v pracovní době, natožpak burky či džiháby (oděv žen věřících v Islám).

De Wever na druhou stranu popřel, že by měl něco proti LGBT komunitě, když pro belgické rádio uvedl, že vždy bránil rovná práva gayů a že tento postoj vždy bránil slovy i činy. To, že by byl proti gayům a lesbám, označil za směšné.

Mluvčí antwerpského „Růžového Domu“ vznesla otázku, jak daleko až může zaměstnavatel dojít v určování toho, co si může zaměstnanec obléct a De Wever sklidil kritiku také od mládežnické gay organizace Wel Jong Niet Hetero, která navrhla politikům nesouhlasícím se starostovými slovy, ať proti němu vystoupí příští týden v belgickém parlamentu. Bez obleků, sami za sebe.