Bizzare Carnival 2013Bizzare Carnival, to je nespoutaný umělecký večírek, který propojí celou pražskou MeetFactory a všechny dramaturgie, které v ní působí – galerie, hudba, divadlo, rezidence. Pilotní díl se ponese v duchu karnevalu.

Kdy se akce koná? V sobotu 9. února 2013.
A na jaké adrese? MeetFactory, Ke Sklárně 15, Praha

Společně s projektem Veřejný dům: Bizzare Carnival odstartuje v MeetFactory pravidelný Queer kabinet. V jednom z ateliérů v zadní části Rezidenčního patra MeetFactory, jež bude během konání Veřejného domu naplněné umělci z řad performerů, výtvarníků a scénografů, budou mít návštěvníci možnost dozvědět se něco o queer identitě, sexualitě a politice.

Queer kabinet se stane stálicí Veřejných domů, představí řadu výstav, filmových projekcí a přednášek a nabídne inspirativní podněty z oblasti queer subkultur.

Queer KabinetA co konkrétně očekávat na Queer kabinetu?

– Únorový Queer kabinet nabídne například výstavu Lukáše Houdka zachycující život hidžer (příslušníků indické náboženské sekty transsexuálů, transvestitů a eunuchů; zdroj: wikipedia.org) v Indii. S autorem výstavy bude možné debatovat o postavení hidžer v indické společnosti či o otázkách transgenderu.
– Dále bude v únoru uveden dokumentární film Juggling Gender o queer cirkusové performerce Jennifer Miller z USA.
– Po filmu bude následovat diskuse o utváření a vyjednávání genderové identity.
– Součástí Queer kabinetu bude i čítárna, kde budou lidem k dispozici různé queer feministické texty a ziny.

 

 

Více o bohatém programu celé akce Veřejný dům: Bizzare Carnival se dočtete na webu MeetFactory nebo na Facebooku.