Aneta LangerováŠestadvacetiletá zpěvačka Aneta Langerová přijala hlavní roli ve filmu 8 hlav šílenství. Po účasti v taneční soutěži StarDance ji tak znovu uvidíme na obrazovkách nejen zpívat.

Ke snímku vyprávějícímu příběh mladé ruské básnířky, jejíž slibnou kariéru spisovatelky zastavil pobyt v trestním táboře, měla původně Aneta nazpívat ústřední píseň. Režisérka a scénáristka Marta Nováková se rozhodla Anetě nabídnout zároveň hlavní roli, Aneta po dlouhém váhání řekla „ano“ a my ji tak uvidíme na filmovém plátně! Není to však její první herecká zkušenost, stála již na divadelních prknech ve hře Plantáž, kde účinkovala spolu s Xindlem X v pražském Divadle Na prádle.

Ve filmu 8 hlav šílenství ztvární Annu Barkovou (1901-1976), ruskou básnířku, která strávila v sovětském pracovním táboře celých 22 let. Aneta prý na postavě obdivuje „bohatý vnitřní svět, díky kterému přežila všechny hrůzy doby“.

Režisérka zatím přípravami strávila pět let, během kterých kvůli sběru materiálu několikrát navštívila Sibiř. Do kin má jít snímek na jaře 2014.

Anna Barková
Básnířka Anna Barková, jistá podoba by tam byla, nemyslíte?

Více o chystaném projektu se načtete např. tady.