Přebal alba Heartthrob

Lesbická dvojčata z Kanady Tegan a Sara vydala  v lednu nové, již sedmé album, v Evropě se začalo prodávat až 11. února. Pojďme se na ně podívat více zblízka. Jmenuje se Heartthrob, tedy v překladu něco jako pobláznění nebo osoba, do které se lze snadno zbláznit a obsahuje 10 skladeb (v některých zemích k dostání s dvěma bonusy).

Album se nahrávalo od minulého února zhruba do května a v mezidobí před jeho vydáním se na net dostaly videa z nahrávání, kterých bylo celkem 8 a nesla název Carpool Confessional. Mimo tato videa se album dočkalo i hvězdné propagace – například od Kate Moennig (Shane z The L Word) nebo Coryho Monteitha (Finn Hudson z Glee). Video s Kate si můžete prohlédnout níže.

První písní z alba a zároveň prvním singlem je skladba Closer, k níž holky natočily i veselý videoklip. Už na první poslech je poznat, že album bude hodně popové a o to se i děvčata snažila – udělat album co nejpřístupnější všem možným posluchačům a hlavně se zalíbit. Chtějí totiž, aby se Heartthrob stal jejich nejúspěšnějším albem a Tegan se Sarou se tak otevřely všemu možnému – ale hlavně novému. A konkrétně skladba Closer se od jejich předchozích děl liší hlavně tím, že sice je o lásce, ale o lásce šťastné. V jejich hudbě dřív měla místo hlavně láska nešťastná, zlomená srdce a ublížení.

Všechno jsme udělaly jinak,“ řekla Tegan. „Zvuk, postupy i tým spolupracovníků, to vše bylo jiné. Kdybychom mohly změnit jméno naší kapely, tak to uděláme. Hudbu tvoříme už nějakou dobu, ale teď to chtělo se vším trošku zatřást.“ Nutno dodat, že dívky spolu vystupují již od roku 1995! Nyní chtějí poprvé zaútočit na popová rádia. Mají na to? Album produkoval Greg Kurstin, který může za některé desky od Kelly Clarkson nebo třeba P!nk. Jejich představy tedy nevypadají nereálně.

V redakci bohužel odbornice na tuhle kapelu nemáme, ale pokud se najde mezi čtenářkami TeganoSarofilka, nechť se nám ozve, holky by si určitě zasloužily plnou recenzi alba a také víc info pro čtenářky. :)

Interview s Tegan, Sarou a Kate Moennig

Klip Closer