David Bowie je zpět!

David Bowie - The Next Day cover8. března můžete na pultech očekávat jeho nové album The Next Day! Že by to David naplánoval na MDŽ, tedy mezinárodní den žen? To těžko, ale již k tomuto CD stihl 66letý David natočit druhý singl. Ten první nese název Where Are We Now?, je to píseň dost ponurá a skoro by se dalo říct, že nefanoušky ničím nenadchne. Na co je však třeba upozornit je singl s pořadovým číslem 2 – The Stars (Are Out Tonight). A čím je tenhle videoklip tak výjimečný?

Hlavní role obsadila fantastická britská herečka Tilda Swinton a srbský model Andrej Pejic, oba dosti androgynního vzhledu a hlavně Andrej je spíše modelka než model. Čtvrtou postavu ztvárnila holandská umělkyně a modelka Saskia De Brauw. Po zhlédnutí videa se dostavil pocit, že tato „svatá trojice“ je jak vzatá přes kopírák, jen věkový rozdíl hraje jistou roli.

Saskia De Brauw, Tilda Swinton, David Bowie, Andrej Pejic
zleva: Saskia De Brauw, Tilda Swinton, David Bowie, Andrej Pejic

Klip je nevšední, hudba chytlavá a jsme rádi, že David Bowie přišel po jeho prvním, depresivním singlu, právě s tímto videem. Režie The Stars (Are Out Tonight) se ujala Floria Sigismondi (italská fotografka a režisérka). Videoklip zobrazuje slávu a zkaženost, která z ní (ne)přímo vyplývá a tak trošku nenormální rodinku, kde je Davidovi manželkou právě Tilda Swinton. Tilda má přitom ke queer komunitě blízko minimálně na stříbrném plátně (filmy Temná voda nebo Mé jméno je láska).

„Ujetost“ videoklipu posuďte sami!