Trojku?Tak jak to tedy je? Máme se sexem ve třech zkušenost? Toužíme po něm? Bojíme se to partnerce navrhnout? Láká vůbec lesbičky trojka se dvěma muži? Na tyto a další otázky si přečtěte odpovědi přímo od vás, od čtenářek!

Velmi a upřímně děkujeme za vyplnění dotazníku, ne všechny z vás sice došly až do konce, ale 286 respondentek nám odevzdalo dotazník kompletní a to už je docela zajímavé číslo. Dotazníku se zúčastnilo 322 žen a 3 transgender, po vyškrnutí heterosexuálek nám zbylo 98 bisexuálek a 219 lesbiček, tedy poměr zhruba 31 % ku 69 %. Šedesátdevítka je u vás jistě velmi populární, ale o té to dnes nebude :).

Dotazníku se zúčastnily především mladší ročníky, největší část tvořily dámy mezi 17. a 20. rokem života (42 %) a pak dámy mezi 21. a 24. rokem života (31 %).

Ne všechny však měly sexuální zkušenost, 21 z nich na své poprvé asi stále ještě čeká (z toho všechny až na jednu byly mladší 20 let).

S kým spíš?

Dále nás zajímalo, jestli mají respondentky zkušenost se sexem s oběma pohlavími, 70 % ji mělo. 9 respondentek spalo prozatím jen s mužem a co je překvapivé, tři z nich se označily za lesbičky. Paradoxně, tyto tři respondentky se později vyjádřily, že sex s mužem už znovu prožít nechtějí.

Zajímavé byly také výsledky u otázky, jestli je vám proti srsti sex s mužem. Pouze 28 % se vyjádřilo o sexu s mužem pozitivně a to v odpovědích „Jedině ve trojce“, „Proč ne, když na to přijde“ a „Není, chci to zkusit“. Naproti tomu 36 % z vás už sex s mužem v budoucnosti zavrhuje.

Ano nebo ne?

Vlastní zkušenost se sexem ve třech pak nemají více než dvě třetiny respondentek. Z těch, které na otázku odpověděly kladně, nás překvapila například jedna lesbička, která má zkušenost se sexem v trojce, ve které byli dva muži. Inu, tělu někdy neporučíš?

Jak jsou na tom ale ty, které ještě zkušenost nemají? Chtěly by to vyzkoušet? To si pište!

Shodný počet dotazovaných odpověděl buďto ANO nebo MOŽNÁ, pouze čtvrtina z těch, které to ještě nevyzkoušely, o to ani nemají zájem. V drtivé většině šlo o lesbičky, které odpověděly zamítavě. Na otázku, proč to nechtějí vyzkoušet, jich čtvrtina odpověděla, že se bojí možného rozkolu v partnerském vztahu, nechtějí žárlit a s nikým se dělit a podobně. Zhruba stejný počet chce zůstat věrný své partnerce a další čtvrtinu sex ve třech neláká, protože jejich sexuální život je dostatečně pestrý. Zbylé respondentky mají ze sexu ve třech buďto strach nebo se jim hnusí.

Ty, které to naopak vyzkoušet chtějí, stojí převážně o dvě ženy (73 %), o smíšený pár má zájem slabší čtvrtina (22 %) a jen zhruba 5 % z vás by chtělo trojku vyzkoušet právě s dvěma muži.

Jak často?

Většinou jen jednou… Ty z vás, které již mají trojku za sebou, si to zkusily jen jednou v polovině případů. 17 % uvedlo, že mělo sex ve třech dvakrát, 25 % ho pak mělo občas a pouze 6 % si ho užívalo často.

Kdo s tím přišel?

Ptaly jsme se vás také, kdo inicioval váš první sex ve třech. Odpovědi najdete v grafu níže. Z těch, které sex ve třech iniciovaly samy, šlo ve většině případů o sex s partnerkou, kde ta třetí osoba byla známa oběma.

Pro první sex je podle vás nejlepší vybrat si vlastního partnera či partnerku a také někoho, koho oba dva znáte. Takto si svůj první sex ve třech prožilo 64 % dotazovaných. 20 % si pak užilo zážitek s úplně neznámými lidmi.

Stydíte se za to?

Ne, sex ve třech pro vás není nic, za co by se měl člověk stydět, negativně na otázku zareagovalo jen 15 % dotazovaných. Ty, které prožily svůj první sex ve třech s naprosto neznámými lidmi, se za tuto zkušenost nestydí vůbec, našla se pouze jedna výjimka z 18 odpovědí.

Ty z respondentek, které mají zkušenost se sexem ve třech, by si to ve většině případů klidně zopakovaly, 45 % z nich se k tomu vyjádřilo kladně.

Logicky, ty ženy, které si opakováním trojky nejsou jisté, by ho ani nedoporučily ostatním. Naproti tomu všechny respondentky, které uvedly, že si trojku ještě chtějí zopakovat, by ho doporučily ostatním. Zajímavá shoda!

S pravdou ven

Pokud se vás někdo zeptá, jestli máte se sexem ve třech zkušenost a vy ji skutečně máte, co uděláte? Výsledky na tuto otázku byly překvapivé – lhát se respondentkám nechce! Téměř všechny by odpověděly pravdivě, pouze 6 % by se odmítlo o tématu bavit a 3 % by o tom pak zalhala. Zajímavé je, že pravdu by řekly i ty, které se za své zkušenosti stydí a již je nechtějí opakovat.

A jak je to se sexem ve více lidech, když je člověk zrovna zadaný? Tady převažuje názor, že v době, kdy má člověk vztah, by se raději od těchto zážitků mělo upustit, to si myslí celých 60 % z vás. Zbylým 40 % trojka v průběhu vztahu nevadí.

Sex ve třech jako nevěra

Respondentky dostaly také doplňovací otázku, jestli v době vztahu preferují v trojce vlastní partnerku/partnera nebo preferují sex ve třech zásadně bez její/jeho přítomnosti. Výsledky byly překvapivé. Ty nevěrnější jsou samozřejmě ty, které mají raději sex ve třech v nezadaném stavu.

Prvně ty „provztahové“:

a teď odpůrkyně, které si častěji dopřejí sex ve třech bez účasti drahé polovičky…

Kdo je tady paní?

Být dominantní či submisivní? Co preferují při trojce naše respondentky? Převažují ty, které celou akci raději vedou a jsou pánem – pardon paní – situace. Není se také čemu divit, málokdo chce zůstat „tím třetím“. I když, někdo to v trojce být musí, že…

Na dominanci záleží konkrétně více lesbičkám nežli bisexuálkám, alespoň podle jejich odpovědích v průzkumu. Bisexuální respondentky nejčastěji uvedly, že neví, na jakou stranu se přiklonit a ty, které ví, co chtějí, se dělí přesně napůl, tj. stejný počet dominantních i submisivních žen. Na druhou stranu lesbičky jasně preferují mít situaci ve vlastních rukou.

Fantazie

Mírná nadpoloviční většina řadí sex ve trojce ke svým sexuálním fantaziím, zde nebyly žádné větší výkyvy podle sexuální orientace nebo zkušenosti s takovým zážitkem. Patří sex ve trojce k vašim sexuálním fantaziím? Zdává se vám o něm někdy?

A jak je to s iniciací sexu ve třech ve vztahu? Nebojíme se to nabídnout samy od sebe?

Třetí „z kola“ ven

Někdy může dojít i k velmi nepříjemné situaci – sice si začnete užívat ve třech, ale najednou se jedná o akci hlavně mezi dvěma „aktéry“ a vy jen přihlížíte. Co s tím? Odpovědi naleznete v grafu níže, ty respondentky, které zvolily „Jinou odpověď“, uvedly, že by se buďto snažily strhnout pozornost znovu na sebe, že by si šly najít jinou trojku a nebo že právě z toho důvodu trojku ani zkoušet nechtějí.

Jestli má jít o sex ve třech s někým známým či konkrétním, na to respondentky odpověděly docela vyrovnaně – 10 % už má na takový sex vyhlédnutého někoho konkrétního, 44 % preferuje někoho známého a 46 % by pak raději špásovalo s někým neznámým.

Sex ve čtyřech a více lidech nás příliš neláká, shodně po čtvrtině jste odpověděly buďto ano nebo že nevíte, a zbylá polovina rezolutně řekla ne. Sex ve dvou dvojicích je pak lákavější pro většinu z vás. Ty, které zvolily jinou odpověď, byly buďto nerozhodné nebo už třeba měly zkušenost, která je zklamala.

Doufáme, že se vám náš průzkum líbil a s jeho interpretací jste spokojené. Na závěr přidáváme pár konkrétních názorů k celému témátu sexu ve třech.

„Nikdy bych nechtěla vidět svou partnerku v intimní chvíli s někým jiným, nesnesla bych to.“

„Sex ve třech rozhodně doporučuji, jen si člověk musí být jistý tím co chce a pokud sex ve třech praktikuje s partnerem, musí si být jistý, že ta třetí osoba je tu opravdu jen „do postele“.. jinak to dělá neplechu :).“

„Je těžké najít někoho třetího, partner má jiné představy o dívce něž já. A když si něhoko vyhlídneme, slečna nesouhlasí. Přes rok se nám tento sen nedaří uskutečnit.“

„Sex v trojke som skúsila raz. S priateľkou (už ex) a kamarátkou. Rozbilo mi to vzťah, takže mám poučenie, že kým s niekým chodím, tak o tom nechcem ani počuť ;).“

„Nejlepší věc, co jsem kdy zažila.“

„Někdo holku do trojky? :))“

„Pošlite výsledky na úrad vlády, nech sa aj pojebú :).“