Anderson Cooper Blíží se sobota 16. března a s tím také předávání cen GLAAD. Tato organizace (celým názvem Gay and Lesbian Alliance Against Defamation) se zasluhuje o podporu homosexuálů skrze masmédia. Cenu, konkrétně Vito Russo Award,  bude předávat právě Madonna, protože ona sama má obrovskou zásluhu za neustálou podporu gayů (kteří tvoří, co si budeme namlouvat, většinu její fanouškovské základny) a za boj proti AIDS.

Toto ocenění je vždy věnováno mediálně známé osobě otevřeně se hlásící ke své homosexuální orientaci, která podporuje rovnost. Během letošního 24. ročníku GLAAD Media Awards bude obdarován Anderson Cooper, 45letý žurnalista známý hlavně z televizní stanice CNN, který se vyoutoval v červenci loňského roku prostřednictvím dopisu pro zpravodajský server The Daily Beast.

Cooper v něm napsal například toto: „Fakt, že jsem gay, tu vždy byl a vždy bude a nemohu být již šťastnější, spokojenější sám se sebou a hrdý.

Madonna a Cooper jsou po dlouhá léta přátelé a jak je vidno, oba známí tím, že stojí za LGBT komunitou.

Prezident GLAAD, Herndon Graddick řekl: „Madonna je vášnivou mluvčí a dlouhodobě podporuje práva gayů. Zasáhla mnoho lidí po celém světě při mnoha příležitostech. Od proslovů zaměřených proti týrání, po získávání podpory pro rovnost v manželských sňatcích, Madonna vždy patřila k nejsilnějším spojencům naší komunity.

Anderson Cooper a Madonna
Anderson Cooper a Madonna

U žádné velké události nesmí chybět doprovodný tyjátr. Tentokrát se o něj zasloužili fanoušci Lady Gaga, kteří tak úplně nesouhlasí s tím, aby zrovna Madonna předala ono ocenění. „Little Monsters“ byli tak rozčílení, že poslali do GLAAD nesouhlasný dopis s tím, že postavit na pódium Madonnu je urážkou skutečné gay aktivistky, jakou je Lady Gaga.

Madonna je jedním z hlavních příčin šíření AIDS. V 80. letech nabádala gaye, aby měli nechráněný sex.„, napsali fanoušci LG.

Co dodat, snad jen to, že naopak od samého začátku se podílela na vzdělávání veřejnosti a dělala doslova reklamu právě chráněnému sexu, viz video z konce 80. let.

New Yorská ceremonie GLAAD Media Awards se uskuteční 16. 3. v hotelu Marriot Marquis.