Krásné ženy, promenáda v plážovém oblečení, opojná hudba a dokonce svazování s horkým voskem! Ano, všechna tahle hesla je možné přiřadit k party Miss Freedom Night, která se konala 15. března 2013 v pražském PM klubu. Redakce Queermag.cz vám přináší reportáž z této nadupané a velkolepé akce a děkuje DJ Henriette za pozvání do poroty a především za zorganizování této úžasné události. Nebýt jí, tak snad „lesbí“ život v České republice ani není!

Finalistek bylo 7, předem jsme Vám je představily v tomto článku, ale nakonec byla finálová sedmička trošku pozměněná. Místo Sabiny L. se po pódiu proháněla kočičí žena Radka, která měla opravdu zajímavý kostým a dalo by se říct i celkové pojetí svého vystoupení. Akci velmi profesionálně a s lehkostí sobě vlastní uváděl tandem Barbara Hasci a Luboš Procházka a k poslechu hráli DJs Livid a Henriette.

Sedm finalistek se předvedlo ve třech, resp. čtyřech disciplínách. Těmi prvními byl rozhovor s moderátory a poté otázka od poroty. Nejzajímavějšími otázkami od poroty byly například ty, které se dotazovaly na značku spodního prádla nebo jestli  je soutěžící raději „nahoře“ nebo „dole“. O finalistkách prozradila nejvíce asi volná disciplína, kde jsme měly možnost vidět například hru na violoncello (Klára), lesní roh (Kristýna), karaoke na píseň Signální od Chinaski (Sabina) a dokonce karaoke na vlastní píseň (kočičí žena Radka, která si složila vlastní hudbu i text). Nechyběl ani tanec a to hned ve dvou vystoupeních, v satirickém zesměšňujícím sestřihu jsme si mohly prohlédnout několik slavných tanečků v podání Karolíny a u Zuzany jsme si zase užily žhavou salsu. Jako z lednové Fetish Freedom Night pak vypadalo vystoupení Elišky – viděly jsme svazování a kapání horkého vosku na tělo figurantky.

Nejvíce však všechny zajímala právě poslední disciplína – promenáda v plážovém oblečení. Že nejde jen o krásná těla ale i o recesi, to nám dokázaly třeba kreace v pláštěnce s opalovacím krémem na tváři nebo proménada se šnorchlem a nafukovacím kruhem. Děvčata řičela nadšením a netrpělivé byly i soutěžící, které se mohly těšit na krásné ceny. Miss Sympatie se stala Sabina, která zaujala mnoho přítomných dívek a dam a pro kterou hlasovaly přímo návštěvnice PM klubu.

A kdo tedy obsadil trůn Miss Freedom Night? Byla to finalistka číslo jedna, Klára, která byla favoritkou už v průběhu prvotního hlasování na Facebooku. Klára oslnila ženskostí, inteligencí a krásou a samozřejmě také hudebním nadáním. Na druhém místě se umístila sympatická a elegantní Kristýna a trojici uzavřela svůdná tanečnice Zuzana, která se v „plážové“ disciplíně předvedla v námořnickém úboru. Dívky získaly spoustu cen počínaje pitím pro několik osob přes trenýrky na spaní značky Represent až po volné vstupy na veškeré Freedom Nights po dobu jednoho roku.

Miss Sympatie dostala například voucher od Minimonu, šperk značky Police nebo voucher od firmy Stavební systémy na hodinky. Miss Freedom Night získala luxusní kávovar značky Cremesso, hodinky a pero od firmy Police, voucher na čokoládový dort od firmy Lemon-dorty.eu nebo třeba voucher na osobní trénink a konzultace od studia Body Prepare.

Podařilo se nám vyzpovídat všechny tři porotou oceněné dívky, přečtěte si, jak se cítily bezprostředně po ukončení soutěže!

Klára

Linda: Dovol mi ti pogratulovat k výhře, zajímalo by mě, jak s ní naložíš?

Klára: Kafíčko určitě udělám mamince, až s ní pojedu do Ameriky, v trenkách asi budu spát, vodku dneska vypiju a na zbytek jsem se ještě nestihla podívat.

Napadlo by tě, že vyhraješ, když ses přihlásila?

Já jsem to chtěla hlavně vyzkoušet, protože jsem se žádné takové soutěže ještě neúčastnila, abych věděla, jaký to je. Šla jsem do toho spíš se srandou a dopadlo to tak, jak to dopadlo.

Jsi zadaná nebo volná?

Jsem zadaná, šťastně.

A co na to říká přítelkyně, na tvoji účast tady?
Neměla z toho radost, ale pak to vzala a podporovala mě. Fandila hodně.

Co tvoje volná disciplína, jak jsi na to přišla?

No protože jsem čelistka, už několik let, tak to bylo to první, co mě napadlo. A nebo ještě beatbox, to kdyby mi to nevyšlo s mikrofonem.

Následovala ukázka beatboxu, nutno dodat, že Klára to opravdu umí!

 

Kristýna

Linda: Co tě doopravdy přivedlo k tomu, že ses přihlásila do této soutěže?

Kristýna: Chtěla jsem zkusit něco nového, nikdy jsem se nikde nepromenádovala v plavkách, neměla jsem žádnou volnou disciplínu, takže jsem opravdu chtěla zkusit něco nového, poznat nové lidi a zkusit si něco, co jsem nikdy nedělala.

Máš přítelkyni?

Teď momentálně nemám.

A myslíš si, že díky této soutěži nějakou získáš? :)

Je to možné, třeba se díky tomu s někým seznámím.

Ty jsi měla jako volnou disciplínu hru na lesní roh. Já věřím, že to bylo někde z první třídy a že toho umíš mnohem víc. Proč sis vybrala právě takové lehké skladby?

Chtěla jsem si vybrat něco, co budou všichni znát, a bylo mi jasné, že už v klubu budou všichni pít a že nějakou složitou skladbu neocení. Takže jsem zvolila něco, co bude takové neformální.

A jak dlouho na lesní roh hraješ?

Dlouho, asi od svých dvanácti.

Co ti udělalo největší radost z toho, co jsi vyhrála?

Asi ty trenýrky, v těch budu spát!

 

Zuzana

Linda: Mám u mikrofonu Zuzku, která se stala druhou vicemiss, chtěla bych se tě zeptat, podle čeho jsi vymýšlela tu volnou disciplínu?

Zuzana: Já se ničemu nevěnuju, ale hrozně  miluju tanec a tenhle se mi hodně líbí, takže jsem si zařídila hodiny salsy a domluvila se s kamarádkou, že půjde se mnou.

Počkej, takže ses to naučila konkrétně kvůli Miss Freedom Night?

Ano.

To by mě zajímalo, když se lesba rozhodne se naučit takový tanec a nechce to tančit s mužem, jak to funguje?

Požádat nejlepší kamarádku :).

Ty jsi z Chomutova, máte tam vůbec nějaký gay klub?

Přímo gay klub ne, něco co by bylo takhle pojmenované, ale je tam normální klub, kam lesbická komunita chodí.

Proč ses přihlásila do soutěže?

Zvědavost a MC Tezy :).

Kdyby sis mohla nechat zahrát jednu písničku, jaká by to byla?

Bylo by to od P!nk, Just give me the reason.

*************

Podařilo se nám vyzpovídat také moderátorku večera Barbaru Hasci, která měla celý večer sexuální narážky. Vysvětlila nám, že šlo o čistě profesionální způsob, jak lidi trošku rozžhavit a rozpumpovat, protože když je publikum vlažné a spíše jen šumí, stačí nějaká narážka o prsou, o nahotě a o plavkách a obecenstvo začne aspoň tleskat a vytvoří lepší atmosféru. A v tom měla skutečně pravdu!

Děkujeme všem slečnám za možnost rozhovoru a ještě jednou se klaníme DJ Henriette, která to má celé na svědomí a děkujeme také příjemným „spolustolovníkům“ z poroty, moderátorům Báře a Lubošovi a hlavně těm, kteří se soutěže zúčastnili ať už skrze hlasování online nebo přímo v klubu. Byla to opravdu úžasná party, děkujeme a těšíme se znovu zas! :) Na závěr snad dodáme jen tuto fotku, která jasně ukazuje, že to byla RYCHTA! A fotky z akce hledejte zde!

Rychta