PSB ElectricPet Shop Boys opustili po 28 letech hudební vydavatelství Parlophone a letos v červnu vydají nové album nesoucí název „Electric„, které bude vydáno u nezávislého vydavatelství Kobalt, svěřilo se britské duo.

Říkáte si, že přece vydali album v loňském roce? Nemýlíte se. CD Elysium vyšlo v září 2012, obecně sklidilo dobré recenze, avšak je to album spíše k zamyšlení a moc se o něm neví ani nemluví, a skoro se zdá, že to PSB chtějí svým fanouškům vynahradit materiálem novým a zřejmě – jak ukázka napovídá, i o něco svižnějším.

Jako reklamu na blížící se nové CD Electric vyvěsili Pet Shop Boys na youtube krátké video doprovázené jednou z nových skladeb, kterou na něm najdete. PSB Electric promo turnéPánové budou na albu pracovat s hudebním producentem a DJ Stuartem Pricem (který spolupracoval např. s Madonnou, The Killers, Scissor Sisters, Kylie Minogue nebo Take That). A co víc? K albu se chystají PSB také na mini promo turné, data všech plánovaných koncertů naleznete na jejich oficiálním webu.

Turné se stejnojmeným názvem jako nové album představí první zcela novou live produkci od dob jejich posledního velkolepého a vysoce oceňovaného turné „Pandemonium“.
Předprodej vstupenek na koncerty v Londýně a Manchesteru probíhá např. také na www.livenation.cz.

Mrkněte na krátkou reklamu na album Electric:

A na závěr si dejme jako tečku jedno z jejich starších videí. :)