Gender centrum FSS a queer platforma Masarykovy Univerzity QMU (www.qmu.cz) nás oslovily s nabídkou spolupráce na projektu Queer univerzitního týdne, který se bude konat pod záštitou rektora Masarykovy univerzity.  Níže naleznete jejich tiskovou zprávu a výzvu zapojit se do projektu také. Doufáme, že se zúčastníte!
QMUŽe na Masaryčce nejsou žádní queer lidé? Ale jsou! Už máte coming out za sebou? Podělte se o svůj příběh s ostatními a buďte inspirací pro ty, kteří nevědí, jaké to je nebo jak to sdělit.

Queer platforma MU spustila projekt coMing oUt, který si klade za cíl představit coming out kreativní formou pomocí příběhů samotných queer lidí. A protože se zaměřujeme na queer život na MU, sbíráme comingoutové příběhy lidí spojených s MU (studující, absolventi a absolventky, pracující). Váš příběh se může stát inspirací a zdrojem poučení pro ostatní – ať už ty, kteří si coming outem prošli či procházejí, tak pro ty, kteří nevědí, co takový coming out obnáší.


PŘIJÍMÁME PŘÍBĚHY, KTERÉ SE VĚNUJÍ NÁSLEDUJÍCÍM TÉMATŮM:

  • Jak jste se outovali rodině, přátelům nebo ve škole či v práci
  • Jak jste reagovali na coming out někoho blízkého
  • Jak jste se někomu svěřili, že někdo z vašich blízkých je gay/lesba/bi/trans/queer (váš sekundární coming out)

Uzávěrka pro příběhy je 31.3.!

KvemuPříběh můžete pojmout jakkoli (anekdoticky, dramaticky, jako reportáž nebo cokoli jiného… formě se meze nekladou). Pokud si s formou nevíte rady, nevadí, je možné se sejít a společně zkusit najít takovou formu, která vám bude vyhovovat (třeba rozhovor). Jestli neradi píšete, není to žádná překážka, protože sbíráme i výtvarně ztvárněné příběhy – ať už kresby, malby, digitální obrázky, fotky… – pokud bystě měli zájem o profesionální focení, můžeme to zprostředkovat. Když bude zájemců o výtvarno více, rádi uspořádáme společnou „kreativní dílnu“, kde můžete svůj příběh vytvořit.

Všechny příběhy budou (se souhlasem autorů/autorek) publikovány anonymně (případně pokud si přejete uveřejnit identitu tak neanonymně) na našem webu a vybrané příběhy a ilustrace se stanou součástí tištěné brožury coMing oUt. Výtvarná díla budou prezentována na výstavě v květnu.
Pokud máte zájem se do projektu zapojit, stačí nás kontaktovat prostřednictvím formuláře na adrese  http://www.qmu.cz/projekt-coming-out/podelte-se-o-svuj-pribeh/ a domluvit se na podrobnostech. Můžete rovnou přiložit váš příběh – psaný či výtvarně ztvárněný (pokud máte fotografii, obrázek či animaci, která vystihuje váš příběh, stačí soubor odeslat formulářem), nebo se s námi domluvit na způsobu, jakým chcete svůj příběh prezentovat (např. formou rozhovoru nebo literární publicistickou formou).