Heather PeaceŽe Heather Peace není jen herečka, která ztvárnila roli policistky Sam v britském lesbickém seriálu Lip Service, nejspíš víte. Některé z vás si pak možná pamatují také její hudební kariéru – ano, Heather to umí i s kytarou. Druhý singl Fight For z jejího alba Fairytales vyšel teď v březnu a fanoušci se dočkali i oficiálního videa. Album Fairytales vyšlo v roce 2012.

Jak už sám název písně napovídá, jedná se o Boj za… V našem případě je to samozřejmě boj za rovnost a právo na lásku, aspoň to kreslí Heather fixou na sklo ve videoklipu. Ale Heather není jediná, kdo se ve videoklipu objeví – hostuje v něm mnoho slavných osobností včetně Anny Skellern a Jamese Anthonyho Pearsona – malá nápověda – doktorka Lexy a nešťastník Ed ze seriálu Lip Service. V klipu máme možnost zahlédnout další celebrity z Velké Británie, a to Lorraine Kelly, Alice Arnold nebo Angus Deayton.

Každá z postav ve videoklipu prezentuje kartičku s vlastnoručním nápisem toho, za co by se podle ní/něj mělo bojovat. Někdo upřednostňuje světový mír či mír v duši, někdo zase sex, čokoládová vajíčka, piano, bezpodmínečnou lásku či důstojnost.

Postavy s kartičkami se ve videoklipu prolínají se snímky Heather, jejíž makeup a kouřově nalíčené oči diváka dost odtrhují od samotného poselství a nechávájí ho přemýšlet, proč se proboha Heather takto vymódila, když jí to s lehkým přirozeným makeupem sluší nejvíc. Její hraní v klipu nepatří mezi její nejlepší pokusy a spíš by se dalo říct, že její samotná prezence působí ve videu jako rušivý element. Každopádně, písnička je to pěkná!

Sama Heather se k videoklipu vyjádřila takto:

„Miluju to, že píseň může znamenat spoustu odlišných věcí pro různé lidi a chtěla jsem to zahrnout do svého videa. Požádala jsem své fanoušky a přátele, aby mi poslali jedno slovo či větu, která by vystihovala věci, pro které si myslí, že dnes stojí za to bojovat. Dostali jsme obrovskou odezvu s hodně rozličnými nápady, od sedadla u okna v letadle přes nenásilí na zvířatech po třídenní pracovní týden. A hodně lidí by taky bojovalo za sýr.“

Heather vyráží zanedlouho na turné po Velké Británii,takže pokud se tam vyskytujete či tam budete mít cestu, mrkněte na její webové  stránky, kdy a kde koncertuje.