Takový krok kupředu učinil americký týdeník TIME publikovaný v New York City již od roku 1923, když se zapojil do debaty o uzavírání legálních svazků mezi osobami stejného pohlaví. Vytvořil dvě obálky dubnového čísla časopisu, na nichž jsou zachyceny líbající se osoby.

Před objektiv fotoaparátu se postavily reálné páry. Něžné pohlaví zastupují Sarah Kate Ellis-Henderson s Kristen Ellis-Henderson z New Yorku mající dvě děti, pánskou část reprezentují Kaliforňané Russell Hart a Eric LaBonte čekající na registrované partnerství.

Fotografie reagují na aktuální situaci v Americe. Většina Američanů se přiklání k názoru, že sňatky osob stejného pohlaví by měly být povoleny, jelikož každý má dle zákona právo na uzavření manželství. Pro někoho mohou být titulky pouze senzacechtivým tahem, ale dle autorů mají vyjadřovat lásku, která by měla být základem každého manželství bez ohledu na to, zda je heterosexuální nebo homosexuální.

A že se tímto způsobem podaří informovat mnoho lidí je jisté. Týdeník TIME má 25 milionů čtenářů. Kromě americké verze existuje i verze pro Evropu (Time Europe) vydávaná v Londýně, Afriku, Austrálii nebo Asii (Time Asia).