Mladý umělec a designér z New Yorku David Paul Kay známý jako abstraktní expresionista a neokubista na sebe momentálně strhl pozornost kampaní, v níž nabádá nejen homosexuály, aby si změnili své profilové fotografie na sociální síti Facebook a vyjádřili tak podporu sexuální menšině.

Variace na profilový obrázek
Variace na profilový obrázek

Věnoval svůj čas a výtvarné schopnosti proměně profilového obrázku, díky němuž je jasné, jaký vyznává názor v otázce rovnoprávnosti stejnopohlavních partnerství.

Tento design můžete použít i Vy, jestliže pro Vás má registrované partnerství smysl. Ukažte, že stojíte o měření stejným metrem v  hetero i homo svazcích. Použijte na svůj portrét červené označení jako další lidé na celém světě. Řekněte i vy, na čí jste straně!

Tento akt podpořila také Liga za lidská práva, která minulý týden vyzvala své příznivce, ať tento profilový obrázek převezmou. Objevila se dokonce i trička s tímto „logem“, která se dají pořídit za 25 amerických dolarů, více zde.

BeyoncePodporu manželství osob stejného pohlaví vyjádřila na Facebooku například i Beyoncé. Její vzkaz napsaný na červeném papírku má téměř 124.000 lajků (k 4. dubnu 2013), přes tři tisíce komentářů a otevřelo si ho 36.000 lidí.

Podporu gayům a lesbičkám vyjadřuje i její manžel Jay-Z, například loni v květnu se v rozhovoru pro CNN vyjádřil ve smyslu, že co lidé dělají ve svých domovech, je jen jejich věc a každý má právo si vybrat,  koho bude milovat. Útoky proti homosexuálům odsuzuje stejně jako diskriminaci černochů, obojí dává na stejnou úroveň: „Je to diskriminace, prosté a jednoduché.“

Zapojte se tedy i vy!