Adam Lambert GLAADAmerický zpěvák a herec Adam Mitchel Lambert (29. 1. 1982), účastník hudební soutěže American Idol (2009, 2. místo) získá 11. května 2013 cenu Davidson/Valentini Award za prosazování rovnosti v LGBT komunitě. Cena bude udělena na slavnostním večeru nevládní organizace podporující obraz LGBT osob v médiích – GLAAD – v San Franciscu.

Ocenění nese jméno prvního výkonného ředitele GLAADu Craiga Davidsona a jeho partnera Michaela Valentina. Každoročně je předávána osobnosti, která se zasloužila o veřejné šíření podpory rovnosti mezi homosexuály a heterosexuály. Wilson Cruz říká v prohlášení, že Adam Lambert jako jedna ze světově nejprodávanějších popových hvězd ukazuje LGBT lidem, že mohou být sami sebou a dělat to, co je baví.

GLAAD  (dříve Gay & Lesbian Alliance Against Defamation) pracuje přes 25 let s informacemi, novinkami, zábavními a sociálními médii a snaží se tak každý den předávát do milionů domácností a pracovišť příběhy lidí s menšinovou sexuální orientací. Chce tak docílit změny ve vnímání těchto lidí a zároveň povznést kulturu na vyšší stupeň, v němž nebudou homofobie a předsudky určovat úspěšnost umělců a veřejně známých osob. Přenos takto orientovaných zpráv právě přes média si vybrali tvůrci GLAADu zcela účelně, jelikož obraz, který lidé vídají v médiích, velmi ovlivňuje veřejné mínění. Mají tak obrovský dopad na vzrůstající kladné přijímání homosexuálů a vytvoření podpory pro rovnost.

Cenu GLAAD by měl získat například i Bill Clinton. Mezi dříve oceněné patří mimo jiné režisér Lee Daniels, herci Chad Allen, Alec Mapa, B.D. Wong a Sandra Bernhard nebo Ilene Chaiken – tvůrce The L Word.

Adam Lambert a Sauli KoskinenAdam má také novinku z osobního života – minulý týden oficiálně oznámil rozchod se svým dlouholetým partnerem, finským bavičem Sauli Koskinenem. Lambert k rozchodu řekl: „Tak nějak se to vytrácelo už v posledních měsících. Sauli a já zůstáváme opravdu dobrými přáteli a já vím, že to zní jako klišé. Ale je to naprostá pravda. Třeba dnes jsem mu dal kafe a housku.“

Na Adama se teď určitě bude stát dlouhá fronta a tomu, kdo po jeho boku nakonec skončí, budou závidět statisíce lidí. My v redakci si při pohledu na Adama myslíme, že by se měl najít homosexuální ekvivalent pro označení „kunďák“. Tenhle slaďouš musí napínat pánské kalhoty jen při pohledu na některé z jeho fotek. Nebo nás naši mužští čtenáři poučí, jak se takový krasavec v gay komunitě označuje?

Každopádně, jeho módní kreace, make-up, ale i přirozená krása a charisma, je vražedná kombinace, která donutila minimálně část redakce si na Adamovi „ulítnout“. Všem podobně postiženým udělá snad radost videoklip k jeho asi nejznámějšímu hitu Whattaya Want From Me z roku 2009. Adam loni vydal své druhé album s názvem Tresspassing, kterému se zatím daří docela dobře, v UK skončilo na 10. místě, v ČR na 29.