Máme tady druhý ročník předávání cen bePROUD za nejlepší počin v LGBT komunitě a zapojit svojí nominací se můžete i vy. Šanci nominovat to, co vás v České republice v oblasti LGBT nejvíce zaujalo, máte až do 21. dubna 2013, kdy se budou nominace uzavírat. Po tomto datu bude výkonná rada občanského sdružení PROUD vybírat pět nejzajímavějších projektů a jeden z nich pak dostance ocenění bePROUD 2012.

bePROUD

Vyhlášení tohoto ročníkku proběhne v pražském Palace Illusion 16. května, tedy den před Mezinárodním dnem boje proti homofobii a transfobii, který připadá vždy na 17. května. Vyhlašovateli cen bePROUD jsou občanské sdružení PROUD a portál Colourplanet.cz.

Ke 15. dubnu vedou v počtu nominací dva projekty, a to OLLOVE o.s, resp. „je první občanské sdružení v Olomouci, které vzniklo s cílem organizovat kulturní a společenské akce směřující k otevřené, tolerantní, genderově a sexuálně pestré společnosti.“ Jen o pár nominací méně obdržel hudební Gender Fuck projekt Mušnula, o kterém jste se mohli dočíst třeba i na našem facebookovém profilu. Videoklipy Mušnuly jsou ke shlédnutí například na youtube.com.

Hlasovat můžete zde.
Loňský ročník putovalo ocenění organizátorům festivalu Prague Pride, který měl v roce 2011 svoji premiéru. Kdo vyhraje letos?