Máte rádi komedie? Baví vás seriály typu Will & Grace nebo Family Guy? Pak Vás určitě potěší, že americký televizní spisovatel a producent Gary Janetti nás chce pobavit seriálem, kde se britský herec Sir Ian Murray McKellen (známý především díky roli Gandalfa z Pána prstenů) blýskne v roli gaye. Filmovým partnerem mu bude Sir Derek George Jacobi.

Že je filmů s gay tematikou jako šafránu, to všichni víme, a tak si s chutí můžeme ulítnout na příběhu situovaném do londýnského prostředí Covent Garden, v němž si bývalý nadějný herec Freddie a barman Stuart žijí 50 let poklidným teplým životem, čtou knihy, chodí na procházky se psy a věčně se dohadují kvůli maličkostem. Protože dva jsou málo, společnost jim dělá ještě jejich nejlepší přítelkyně Violet. Životy této trojice se ale rázem převrátí vzhůru nohama v den, kdy se do bytu nad nimi přistěhuje nový, mladý, soused…

První série tohoto seriálu bude mít 6 dílů a každý z nich vás zabaví na 30 minut.

Za pozornost bezpochyby stojí i fakt, že oba herci nejsou homosexuály pouze na obrazovkách, ale jsou jimi i v soukromém životě. Ian McKellen patří mezi přední britské aktivisty prosazující rovná práva sexuálních menšin. Derek Jacobi žije v registrovaném partnerství s Richardem Cliffordem.

Mrkněte na krátkou ukázku z Vicious!