Francie opět protestujeAno, zase ta Francie. Zdálo se, že po tom, co senát schválil tu nejdůležitější část zákona, která měla umožnit gay párům se vzít a adoptovat dítě, už nebude zákonu nic stát v cestě. Chyba lávky.

Občané Francie nesouhlasící s tímto zákonem se včera v neděli 21. dubna rozhodli shromáždit se v Paříži a svým protestem dát najevo nesouhlas se stejnopohlavními sňatky a snad se i tímto způsobem pokusili přesvědčit opozici, aby shromáždila své síly a přehlasovala Senát, který by nejraději zákon nechal učinit platným.

Zhruba na 50 tisíc homofobních Francouzů, z nichž někteří šli do ulic polonazí (snad aby se zalíbili teplým chlapcům?) nebo v růžovo modrých modelech se sešlo v Paříži a protestovali proti tomu, aby se jejich země stala 14. státem, který legalizuje gay manželství. Protest probíhal pod dohledem policie, která byla připravena kdykoliv zasáhnout.

Prezident Francois Hollande se vyjádřil takto: ‘Nemohu akceptovat homofobní činy či chování na demonstracích.’ I přes velký odpor homofobních Francouzů si stojí za svým a hodlá dodržet svůj příslib gay sňatků.

Jestliže dojde k očekávanému schválení zákona, které má proběhnout už v úterý 23. dubna, země se začne připravovat na masivní protest, který je plánován na 26. května, během kterého budou občané negativně se stavějící k této věci požadovat stažení zákona a především referendum, ve kterém sami rozhodnou, co je pro jejich zemi nejlepší.

Jsme tu kvůli právům našich dětí. Nepřejeme si, aby se stát podílel na tom, že dítě bude zbaveno otce a matky,“ řekla jedna z protestujících.

Na jednu stranu protestanti tvrdí, že se nejdou do ulic bít a někomu ubližovat, na druhou došlo během předchozích protestů k mnoha zraněním nebo napadením gay barů. Tvrdí se, že nedělního protestu se zúčastnilo 30-50 tisíc lidí, celkový počet však není přesně znám.

Nezbývá než se nechat překvapit, s čím nespokojení občané přijdou v příštích dnech. Queermag věří, že se francouzská vláda nenechá nijak a ničím zastrašit a zákon bude schválen, s protesty či bez nich.