Casey Legler - mužský modelV mediálním světě je čím dál tím víc slyšet jméno Casey Legler. Nejdříve TIME, pak CNN a teď VOGUE! Stává se dalším známým gender „objevem“ po Andrejovi Pejicovi ze Srbska, který se živí jako ženská modelka.

Casey Legler (*1977) začala závodně plavat ve 13 letech. V roce 1996 se účastnila Olympijských her. Když jí bylo jednadvacet let, rozhodla se studovat architekturu a design. Po získání stipendia na právnické fakultě a studiích na lékařské škole se přestěhovala do New Yorku, aby se zaměřila na budování hudební a umělecké kariéry.

V módním světě se začala objevovat poté, co ji fotogaf  Cass Bird pozval na focení pro časopis Muse. Její fotografie viděl agent Ford Model a byl unešen. Společnost zaujaly natolik, že s Casey podepsali exkluzivní smlouvu na předvádění mužských modelů.

A že jde opravdu o módní ikonu, dokazuje květnové vydání časopisu Vogue. Před objektiv fotoaparátu Daniela Jacksona se postavila právě Casey. Článek „Gender Agenda“ se zaměřuje na rozostření hranic mezi mužským a ženským pohlavím.

Casey svou prací a svými postoji ukazuje, že to co máme na sobě nemusí nutně zapadat do všeobecného vzorce o chování a oblékání žen i mužů. V souvislosti s tím vyjádřila své přání o svobodě v oblékání:  „Bylo by opravdu krásné, kdybychom všichni mohli nosit, co bychom chtěli, aniž by to něco znamenalo.“

Máte-li chuť poslechnout si, co o svém působení na módních molech říká sama módní ikona, shlédněte dubnový rozhovor ze CNN.