Brittney Griner 2Poté, co se o 203 cm vysoké Brittney Griner v médiích mluvilo jako o první ženě, která by mohla působit v NBA (Mark Cuban, majitel klubu Dallas Mavericks, uvažuje o jejím umístění do svého týmu), přišly na přetřes hned dvě zajímavé zprávy.

17. dubna 2013 se Brittney v rozhovoru se Sports Illustrated veřejně přiznala ke své homosexuální orientaci. Svou řeč věnovala především mladým ženám jako povzbuzení, aby se nebály být takové, jaké opravdu uvnitř jsou. Dle jejích slov není nutné se starat o to, co si o nás ostatní lidé myslí. Dále také řekla, že kvůli své sexuální orientaci  na vlastní kůži poznala šikanu a jejím momentálním cílem je na problém šikany dětí z LGBT komunity upozornit širší veřejnost.

Pro sportovní svět byla bezesporu důležitá zpráva o smlouvě, kterou Brittney podepsala se sportovním gigantem – společností Nike. Schválení této sponzorské nabídky provázely pochybnosti a spekulace. Někteří lidé se domnívali, že coming outy sportovců by mohly poškodit obchodní životaschopnost hráčů. Brittneyina sportovní agentka Lindsay Kagawa Colas si to ale nemyslí a s radostí potvrdila uzavření dohody s Nike.

 

Mrkněte na interview s Brittney, která v pořadu promluvila o své sexualitě.