MikaBritský zpěvák a textař Mika, který se sám v srpnu 2012 vyoutoval, se rozhodl koncertovat v Paříži a oslavit tak rovnost manželství, ke které francouzský národ dospěl.

Francouzi minulý měsíc úspěšně převálcovali homofoby ve vládě i v davech stávkujících a jejich země se tak stane 14. zemí světa, ve které si budete moci oficiálně vzít svoji životní lásku.

Vystoupením na „Long Live Equality“ chce Mika nejen dát najevo svoji přízeň, ale také stvrdit důležitost rovnosti heterosexuálních a gay sňatků. Na pódiu vystoupí spolu s dalšími umělci, intelektuály a politiky, kteří se během večera budou na stagi střídat.

Původním datem konání byl 17. květen, Mezinárodní den proti homofobii, koncert byl nakonec přesunut na 21. květen, bude se tak konat přesně pět dní před národním protestem proti gay sňatkům, který plánují odpůrci nového zákona.

Francouzský národ je teď rozdělen na dva tábory a nezbývá než doufat, že koncert, na kterém Mika vystoupí jako hlavní hvězda, nenaruší další rozhořčení demonstranti a nebudou se snažit událost překazit.

Long Live Equality začíná v 19 hodin na Place de la Bastille. Veškeré další informace se dočtete na oficiální facebookové stránce.

Mrkněte na hit Miky!