tisková zpráva
Praha 16. května 2013

V pražském klubu Stage ve čtvrtek vyhlásili výsledky 5. ročníku čtenářské ankety Gaystar. V ní návštěvníci portálu www.gaystar.cz hlasovali v sedmi kategoriích. Klub roku, Lesba roku, Umělec roku, Projekt roku, Gay roku, Ikona roku – žena a muž. Celkem hlasovalo 21 807 čtenářů.

Ikonou roku v ženské kategorii zvolili čeští homosexuálové a jejich příznivci už potřetí zpěvačku Helenu Vondráčkovou. „Moc si tohoto ocenění vážím, proto jsem si ho přišla osobně převzít. Mám mezi homosexuály řadu přátel, kolegů a fanoušků. Nijak je od ostatních lidí nerozlišuji,“ řekla na galavečeru Vondráčková.

Ikonou roku v mužské kategorii se stal Karel Gott. „Takové ocenění ještě ve své sbírce nemám. Velmi mne těší každý hlas, který jsem dostal. Jen se pozastavuji nad tím, že i ve svém věku jsem pro české homosexuály ikonou. Vždyť jsou tu daleko mladší a hezčí umělci,“ řekl s úsměvem v předtočené zdravici Gott. „Už jsem si pro tu cenu doma udělal místo,“ dodal zpěvák, který za sebou nechal muzikanty Vojtěcha Dyka a Ondřeje Brzobohatého.

Gayem roku čtenáři zvolili moderátora a spisovatele Aleše Cibulku, Lesbou roku Anetu Langerovou. „Těší mě, že se o tom ví, že to někomu pomáhá a samozřejmě za to děkuj,“ řekla zpěvačka v předtočené zdravici.

Umělcem roku zvolili homosexuálové herce Lumíra Olšovského, Projektem roku soutěž Muž roku a Klubem roku se stal pražský Friends.