Přijďte na Fringe festival Praha, který letos opět pořádá Queer večery na několika jevištích Malé Strany.

Každý večer od 24. května do 1. června budete mít možnost zajít na minimálně jedno představení z queer tématikou. Více se dočtete níže v tiskové zprávě:

Fringe Festival

Tisková zpráva, 21. Května 2013

Fringe festival Praha zahajuje 24. května již 12. ročník divadelní okupace Malé Strany v Praze. I letošní rok je důležitou součástí festivalu Queer linka představující zahraniční umělce českému publiku, kteří vystoupí na několika jevištích po Malé Straně.

Letošní queer večery začnou již v pátek 24. května v Divadle Kampa, kde Američanka Susan Mccully představí své Neomluvitelné představy. Autobiografii o sexuální politice, chtíči „po čtyřicítce“, zhoršujícím se zraku a nezaměnitelné erotické síle marcipánu Marthy Stewartové.
Pokračovat budeme 26. května ve velkém sále Malostranské besedy, kde vystoupí skotský komik roku Scott Agnew, který představí svou novou show Příběhy ze sauny aneb pohled do málo známého světa gay saun. Scott je milován kritikou i diváky, v březnu 2012 zabavil doposud nejpočetnější obecenstvo, když vystoupil na Gay Pride v Glasgow před 8000 lidmi.
28. května se přesuneme do Kavárny 3+1, kde vystoupí britští Fragility Theatre s one man show Passéistes o nejniternějších radostech a slastech muže v červených střevíčkách.
Jako poslední se představí dva medvědi z Rakouska. Od 30. 5. vystoupí Romeo & Chulio v prostorách A Studia Rubín.

Fringe festival Praha od roku 2001 pravidelně nabízí českým i zahraničním divákům možnost seznámit se s anglicky mluveným divadlem přímo v historickém srdci české metropole. Loni jsme měnili Malou Stranu na českou Broadway, letos bude okupace pokračovat a sílit. Umělci budou vidět a slyšet všude, jednotlivá divadla jsou u sebe tak blízko, že si možná ani neuvědomíte, v jakém divadle se právě nacházíte. Hrát se bude v Malostranské besedě, Divadle Inspirace, Divadle Kampa, Divadle Na Prádle, Kavárně 3+1 a letos opět v A Studiu Rubín.

Původní festival vznikl ve skotském Edinburghu v roce 1947 a je dodnes největším uměleckým festivalem na světě. Pražské „nezbedné vnouče“ je mezi účinkujícími i diváky známé a oblíbené pro svou veselou, přátelskou a intimní atmosféru. Organizátoři se snaží vytvořit živou platformu pro umělecký a kulturní dialog mezi diváky a umělci bez ohlednu na pohlaví, národnost, vyznání či sexuální preference.

Jednotlivá představení kladou důraz na vizualitu a srozumitelnost. Jejich délka se pohybuje mezi 45 až 60 minutami. Je tudíž dobrým zvykem, že během večera diváci navštíví představení několik a později se zastaví ve Fringe Clubu, kde se podělí o jejich dojmy a zážitky se samotnými umělci. I letos jsme poro diváky připravili speciální nabídku, kdy při koupi 5 vstupenek zaplatí pouze za 4. Studenti letos opět se slevou, lístek na libovolné představení za 100 Kč.

Podrobné informace o queer program Fringe festivalu Praha 2013:

Romeo & Chulio / Rakousko
A Studio Rubín
30.05 – 01.06 16:45 – 17:30
Screw Shakespeare! Nejlepší možné zahájení festivalového večera. Romeo & Chulio! Dva chlapi v zelených a oranžových medvědích kostýmech s porno kníry z osmdesátých let, kteří se snaží najít tu pravou lásku. Ale Juliin balkón je, zdá se, mimo dosah. Poznají jeden druhého a co se stane pak, to byste nikdy neuhodli. Opravdový milostný příběh, medvědí. Hrají muži. V medvědích kostýmech. Shakespeare ať si trhne!

V angličtině, pouze pro dospělé
www.kunstplage.at

Passéistes Fragility Theatre / Anglie
Kavárna 3+1
28.05 – 01.06 18:30 – 19:30
Od Pádu u křižovatky Elephant & Castle k sušenkám Jammy Dodgers, ubaleným cigaretám, hladu po sexu a červeným střevíčkům, Fragility Theatre uvádí Staromilce. Moment vybavování si vzpomínky je podroben smyslovému průzkumu. Tahle performance se noří do světa lítosti, kde se mladík ohlíží zpátky a nevědomky žije ve vzpomínce. Jak můžeme někomu vyprávět o svých nejniternějších radostech a strastech a pak je konečně dát spát, abychom mohli žít?
Fyzické divadlo, art performance V angličtině Pouze pro dospělé
www.fragility.co.uk

Inexcusable Fantasies – Neomluvitelné představy  GRRL Parts / USA
Divadlo Kampa
24 – 28.05 19:30 – 20:30 a 29.05 – 01.06 22:30 – 23:30
Martha Stewart a motorky. Co mají společného? Jsou to jedny z mnoha vtipných utkvělých myšlenek, které má Susan McCully v neomluvitelných představách. Autobiografie o sexuální politice, chtíči „po čtyřicítce“, zhoršujícím se zraku a nezaměnitelné erotické síle marcipánu Marthy Stewartové.
Chytrá a pohotová řachanda… vtipná, až to bolí.“ (BroadwayWorld.com).
Neuvěřitelné, vysloveně geniální…“ (Orlando Sentinel)
Mluvené slovo, v angličtině, pouze pro dospělé (hrubé výrazy)
www.grrlsparts.com

Scott Agnew: Tales of the Sauna / Skotsko
Malostranská Beseda
26.05 – 01.06 22:30 – 23:30
Kritiky ceněná hra Příběhy ze sauny získala na Edinburgh Fringe 2012 pět hvězdiček. Díky pohledu do málo známého světa gay saun, jejichž tradice sahá několik století do minulosti, se mohou heteráci dozvědět, co se tam odehrává. Sprosťárny zaručeny.
Jen málokdo to umí formulovat tak zábavně a s takovým šarmem.“ (Broadway Baby).
Komedie, v angličtině, pouze pro dospělé (hrubé výrazy)
www.scottagnew.co.uk

 

Partnery jsou:
Hlavní město Praha, My Národní, Lokál Inn, Fusion Hotel Prague, The Prague British school

Hlavními mediálními partnery jsou:
Expats.cz, protisedi.cz, The Prague Post, prague.tv, pragueout.cz, Raio Wave, ukacko.cz, Radio 1.

Více informací a tiskové materiály najdete na:
www.fringe.cz

Kontakt pro média:
petr@fringe.cz

Pro novinky se k nám přidejte na Facebooku a Twitteru
www.facebook.com/PragueFringeFestival
twitter.com/praguefringe

Fringe festival Praha 2013
12. Ročník Fringe festival Praha
24.5. – 1.6.2013, Malá strana, Praha