peace-corpsÚřadující ředitel Mírových sborů (Peace Corps, Washington, D.C.) Carrie Hessler-Radelet 21. května 2013 oznámil, že poprvé od svého založení (*1961) začnou Sbory přijímat žádosti homosexuálních párů, které by chtěli sloužit v zámoří v oblasti vzdělávání, zdravotnictví, komunitního ekonomického rozvoje, životního prostředí, zemědělství a rozvoje mládeže. K tomuto kroku úředníci Mírových sborů přistoupili, protože se domnívají, že změna vnitřní politiky jim pomůže rozšířit okruh uchazečů, kteří chtějí dělat humanitární práci v zahraničí.

V současné době asi 7% mírových úkolů vykonávají heterosexuální manželské páry, které chtějí pomáhat spolu. Sbory věří, že k nim teď začnou přibývat i homosexuálové. První žádosti mohou zájemci o dobrovolnictví podat 3. června 2013. Radelet k rozhodnutí dodal: „Jsem hrdý na to, že agentura podniká tento důležitý krok vpřed, aby stejnopohlavní páry mohly sloužit v zámoří spolu.

Shira Kramer ujistila v rozhovoru pro CBS News případné uchazeče, že „páry stejného pohlaví budou umístěny pouze v zemích, kde nejsou homosexuální akty trestným činem.“ Závoveň uvedla, že „Mírové sbory budou podporovat pouze bezpečné a produktivní úkoly pro stejnopohlavní páry a poskytnou jim návod, jak si zachovat osobní bezpečnost a blahobyt. Agentura poskytne žadatelům informace o příslušných zemích. Jakmile budou vyzváni, aby sloužili pro Mírové sbory, personál jim předá další informace a podstoupí školení dobrovolníků hned, jak dorazí do země.

Pokud byste se chtěli stát žadatelem Mírových sborů, vězte, že jím může být pouze americký občan starší 18 let. Přijetím služby pro Sbory se upisuje k 27 měsícům dobrovolnické práce v jedné ze 76 hostitelských zemí a přidává se tak k více než osmi tisícům členů.