Filipínská zpěvačka a herečka Charmaine Clarice Relucio Pempengco (*1992) s pseudonymem Charice se 2. června 2013 veřejně vyoutovala v televizní show, když se jí reportér zeptal na její sexuální orientaci a ona odpověděla, že je lesba.

Ke všem svým fanouškům pronesla pár slov: „Cítím hlubokou vděčnost za Filipínce, protože oni jsou ti, kteří vědí, kdo skutečně jsem. Nevím, v čem někteří vidí problém, protože pro mě to žádný problém není. Takže bych chtěla požádat o odpuštění ty, kteří mi nerozumí, a ty, kteří to nemohou přijmout. Omlouvám se, já vás chápu. Těm, kteří by to mohli přijmout a mohli by přijmout mě, děkuji, moc děkuji. Všichni jsme si rovni, ať už jsme homosexuálové nebo heterosexuálové.“

Na závěr velmi emotivního projevu ještě dodala: „Jen jsem chtěla všem říct, že se cítím velmi svobodná – že mohu opustit domov, když vím, že nemusím nic skrývat. Miluji sama sebe, to je důvod, proč jsem byla schopna to udělat.“

Charice se stala známou v pěvecké soutěži Little Big Star (2005) a její sláva dále rostla do hvězdných výšin díky sérii videí na YouTube (od roku 2007), roli Sunshine Corazon v seriálu Glee a porotcování ve filipínském X Factoru.

Co se partnerských vztahů týká, přiznala Charice homosexuální vztah, ale nepotvrdila domněnky o údajném vztahu se soutěžící z X Factoru. V rodině její homosexualitu nepřijali nejlépe, v současné době proto zpěvačka žije společně s přáteli. Rozpory v rodině ji trápí a věří, že se vše brzy vylepší, přestože její matka i babička za ní nepřijely na její narozeniny, které slavila v květnu.

Poslechněte si její cover I Will Always Love You od Whitney Houston!