175 cm vysoká, modrooká blondýnka, izraelská modelka Bar Refaeli (*1985), jejíž fotky jste mohli vidět v prestižních časopisech jako jsou Elle, Sports Illustrated nebo Maxim, se zastala práv transsexuálů. Na sociální síti Twitter zveřejnila fotografii své osoby na pánských pisoárech, kde napodobuje mužské močení, s popiskem “Gay, lesbians, bisexual, transgender ALL EQUAL TLV #gayweek.” Zkrátka: Všichni jsme si rovni!

Reagovala tak na diskriminační zákon arizonského občanského zákoníku, který nedovoluje trans lidem močit na záchodcích, které neodpovídají jejich biologickému pohlaví. Zároveň vyjádřila spokojenost nad tím, že transgender lidé mohou v jejím rodném Izraeli čůrat svobodně.

Jedna z nejprogresivnějších zemí z hlediska ochrany LGBT, Izrael sice stále neuznává sňatky osob stejného pohlaví, s výjimkou těch, které proběhly v zahraničí. Nicméně, jeho zákony na ochranu transsexuálů pamatují. Dokonce zde již proběhla první trans svatba, která byla celostátně vysílána. O situaci v Izraeli jsme vás informovaly například v tomto článku.

Pokud se chcete pokochat krásným modelčiným tělem, můžete mrknout například na toto video.