20120627_exodus1_33Americká křesťanská společnost z Anehaimu Exodus International (*1976) mající v USA na 260 poboček ukončila po 37 letech program, který si kladl za cíl vyléčit homosexualitu.

Dříve představitelé Exodu hlásili očištění tisíce lidí od sexuální touhy díky jejich programu, nyní, poté co její šéf Alan Chambers vyjádřil pochybnosti o tom, že by byla homosexualita nemoc a dala se léčit a dokonce naznačil, že je sám homosexuálně orientován, se společnost omluvila za traumata, která lidem způsobila.

Chambers připustil, že 99% lidí, kteří prošli jejich terapií, neztratilo své homosexuální touhy, a k situaci řekl: „Musíme změnit způsob, jakým věci děláme. Je mi líto, že jsem veřejně hlásal, že gay a lesbické páry jsou méně schopné být úžasnými rodiči než lidé, které znám. Omlouvám se, že jsem řekl, že vy a vaše rodiny jsou méně než já a moje rodina.“ Zároveň také dodal, že homosexuálové byli neprávem odmítnuti Bohem a křesťané by je měli přijmout, i když se domnívají, že je homosexualita, stejně jako pýcha či obžerství, hřích.

Demise tohoto hnutí potvrzuje vzrůstající akceptaci homosexuality nejen v americké společnosti, ale i v evangelické křesťanské komunitě. Průzkumy veřejného mínění ukazují rostoucí podporu homosexuálních manželství. Gallupův průzkum z května 2013 ukázal, že 59 % dospělých Američanů se vyslovilo, že gay a lesbické vztahy jsou morálně přijatelné.