Aktuální problém hýbající gay světem, o kterém hlavně v posledních měsících hodně slyšíme, to je téma osvojení dítěte partnera/partnerky. Věci se daly do pohybu, lidé se začali ozývat a organizace, spolky i jednotlivci, kteří bojují za práva gayů a leseb, se snaží širokou veřejnost informovat o aktuální legislativní situaci, se kterou se v osobním životě musejí potýkat a která rodinný život homosexuálních párů, které vychovávají děti, nikterak neusnadňuje.

Je tady situace, kdy má dítě dva milující rodiče, kteří ho společně roky vychovávají, avšak jen jeden z nich je rodičem biologickým a právě tady vězí kámen úrazu – pro úřady nebiologická matka či otec neexistuje a k rodině se budou náležitě chovat.

Na základě toho vznikla petice platformy PROUD. Více o této problematice a petici samotné se dočtete níže v tiskové zprávě a pod přiloženým odkazem.

Tisková zpráva:

Podepište petici!

PROUD (Platforma pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu) spustila petici na podporu návrhu zákona umožňujícího osvojení dítěte partnera/partnerky. Jedná se o historický návrh, který by poprvé v historii České Republiky umožnil lesbám a gayům aby se stali rovnocennými rodiči v očích zákona a mohli tak bez obav společně vychovávat děti.

Prosíme, podepište petici, šiřte ji dále, a pomozte tak změnit zoufalou situaci gay a lesbických rodin a jejich dětí!

Petice ke stažení zde: www.stejnarodina.cz/cesta-k-osvojeni/

Různá práva pro různé rodiny?

www.proudem.cz
www.facebook.com/PROUDem
www.facebook.com/pages/Stejná-rodina/