L Fest - ​THE Lesbian Music Arts & Comedy FestivalJe vám česká L scéna málo? Znáte lidi z našich L akcí od prvního do posledního a chcete poznat nové? Máte cestovatelského ducha? Pak právě pro vás máme zahraniční alternativu!

Jedinečný prodloužený víkend (19. – 22 července 2013) plný oslav lesbické kultury a komunity. Hudba, filmy, knihy kam se podíváte, vedle toho vizuální umění, hry a sport, nespoutaný tanec. Plno legrace a kreativity. To je L Fest – ​THE Lesbian Music Arts & Comedy Festival, letos na novém místě – Uttoxeter Race Course v Staffordshire.

L Fest si klade za cíl být naplňující a inspirativní akcí. Hledáte-li otevřenou náruč, vězte, že organizátoři chtějí především šířit uvolněnou a přátelskou atmosféru, aby se všichni účastníci cítili srdečně vítáni. L Fest je určen všem lesbičkám, gayům i bisexuálkám, jejich přátelům a rodině. Stejně tak ale pořadatelé vyzývají všechny ty, které nemají rády nálepky, nebo si nejsou jisté orientací, ať se nebojí přijít a říkají:

„Jsme přátelský dav a tato akce je bez přijímací zkoušky! Vítáme intersexuální lidi, transgender a genderqueer lidi, homosexuály, rovné ženy a děti. Heterosexuální muži, kteří nespadají do žádné z těchto „kategorií“, jsou vítáni, pokud jsou přáteli žen.“

Kromě běžných služeb se organizátoři snaží, aby byl festival dostupný i pro osoby se zdravotním postižením (bezbariérový přístup) či neslyšícím (tlumočníci). Zajímá-li vás line up akce, určitě se podívejte na stránky pořadatele. Lístky pořídíte od 45 do 99 liber v závislosti na tom, na jak dlouho se na akci vydáte.
Video lákající nás na L Fest ke shlédnutí níže: