Papež FrantišekOčekávaný průlom v postoji katolické církve je možná na dosah. Místo slov netolerance a neporozumění jsme se dočkali neutrálního názoru a to přímo od hlavy církve, papeže Františka I.

Během návratu ze své první mezinárodní cesty podal na palubě letadla cestou z Brazílie zpět do Říma rozhovor, v němž jeho slova zněla jasně:

„Je-li někdo gay, hledá Boha a má dobrou vůli – kdo jsem já, abych ho mohl soudit?“ Zároveň vyjádřil nesouhlas s diskriminací na základě sexuální orientace a řekl, že homosexuálové nemají být ze společnosti vyčleňováni, ale naopak mají být přijati a začleněni.

„Orientace samotná není problém. Problém je ona lobby založená na orientaci, lobby chamtivých lidí, politická… To je větší problém.“

Františkův předchůdce Benedikt XVI. byl názoru opačného, homosexualitu nikterak nerespektoval, je proto skvělou zprávou,  že stávající hlava Katolické církve nebude vést dlouhé monology mířené proti lesbám a gayům a třeba se nás i jednou v důležitém okamžiku zastane.

Pro zajímavost si přečtěte článek z března letošního roku, kdy byl Papež František zvolen a jeho dosavadní postoj rozhodně jako náklonnost k LGBT menšině nevypadal. Článek zde.