Áčko na ulici StarobrněnskáJak jste se možná mohli doslechnout, brněnská restaurace Áčko, která zde má svou LGBT tradici a většina teplého Brna se tu pravidelně schází, ukončila k 31.7. svoji působnost na adrese Starobrněnská 16 a již dnes, 1.8. otevřela svoji provozovnu na adrese nové: Pekařská 80. Co se stalo?

Kolem přesunu se napovídalo mnoho, všichni si kladli tu samou otázku „Proč?“, a tak jsme krátce vyzpovídaly majitele Áčka Zdeňka Jelena. Mezi fámy patřilo například vysvětlení, že Áčko se stěhuje kvůli pivnici v přízemí, jejíž hosté se chovali trošku více „domáčtěji“ a expanzivněji, než by bylo záhodno. Klasický scénář, kdy ve večerních hodinách bylo na dvorku i několik desítek hlučných a podnapilých hostů pivnice, měl prý být příčinou přesunu oblíbené restaurace. Jak to tedy bylo doopravdy? A proč se Áčko stěhuje právě na Pekařskou?

Staré ÁčkoMajitel prostor na Starobrněnské dal napřed v prosinci loňského roku výpověď podniku v přízemí, údajně kvůli hluku a nepořádku před pivnicí (viz článek na idnes.cz), Áčko ji obdrželo krátce na to v únoru – zřejmě se rozhodl skoncovat raději s oběma provozovnami. Vzhledem k půlroční výpovědní lhůtě nebyl čas otálet a protože se shodou okolností uvolnilo místo po pizzerii na ulici Pekařská, volba byla jasná. Byla to sice náhoda, jak Zdeněk říká, ale prostor je vyhovující a určitě se nám tam všem bude líbit. :)

Prostor pizzerie má více míst na sezení a samozřejmě nebude chybět ani oblíbená zahrádka. Poloha je stále v pomyslném centru Brna a nebude to daleko ani do dalších teplých podniků, když bude mít člověk chuť pokračovat po zavíračce.

V sortimentu nás čeká plno změn, kuchyně bude spíše italská, nově bude v jídelním lístku zařazená také pizza. Na výčepu budou Svijany a Poutník, polední meníčka a také ceny budou zachovány (meníčka za 65 a 85 kč). A personál? Žádný strach, stálice nikam neodchází a navíc přibyde pizzařka.

Tak se přijďte podívat do staronového Áčka na Pekařskou 80 a napijte se na něj!

A kde od dnešního dne Áčko najdete?


Zvětšit mapu