Cože? Backstreet Boys? Idolové vašeho mládí? Nebo naopak jméno, které mladším generacím už nic neříká a ani už nemůže nic nabídnout? Ať už si o tomhle klučičím boybandu myslíte cokoliv, Backstreet Boys jsou zpět a vyjádřili svoji podporu LGBT komunitě.

BSBPětice Američanů z Floridy, která vydala své první album už v roce 1996 (to měl Justin Bieber 2 roky), se opět snaží o návrat na výsluní pop music, pro Evropany asi už tak potřetí a nejspíš marně. Přitom v USA se docela těší oblibě i přes fakt, že doba sladkých boybandů už je pryč a těmhle týpkům je mezi 33 a 41 lety. Před pár dny vydali své osmé studiové album s názvem In a World Like This, tedy v překladu Na Takovémto Světě. A už jen stejnojmenný pilotní singl z alba ukazuje, že se kluci pustili na trošku tenčí led a začali bilancovat, co vše se za jejich téměř 20letou kariéru změnilo.

K písni vznikl i videoklip, kde se ukazují tři hlavní milníky posledních desetiletí, tedy alespoň pro Američany, dle vnímání Backstreet Boys. Ti jsou někde na kopci a extrémně prožívají svůj zpěv (poskakovat do playbacku při natáčení klipu musí být fakt sranda), tyto pasáže se prolínají s lidmi doma u televize, kterak sledují právě tyto milníky. Jsou jimi přistání člověka na Měsíci, teroristický útok na WTC (Světové Ochodní Centrum ) a … no však se podívejte sami! Píseň se točí kolem toho, jak láska může dobýt všechno a s pravou láskou člověk překoná vše.

Copak na to asi řekla většina Američanů doma u svých televizí? Jak si vlastně klip v tamních televizních hitparádách vede? Nutno dodat, že to není ojedinělá podpora LGBT komunity ze strany těchto sladkých miláčků z minulosti, evidentně to myslí vážně, a tak je stovky lidí mohly vidět během Londýnské Pride 2013 v klubu G-A-Y, Nick Carter (ano ano, ten blonďatý benjamínek) o akci například tweetoval, že už se nemůže dočkat, až půjdou pařit se svými gayi. Inu proč ne!

Je to příjemné překvapení! Nechají si je Američané teď zahrát na svatbě, když už byl zrušen Prop 8?