Kanaďanka Avril Lavigne, rockerka tělem i duší, která pořád tak nějak ne a ne vyrůst z mladického rebelství, znovu provokuje. Tentokrát si čerstvě vdaná paní (1.7.2013 si vzala frontmana skupiny Nickleback – Chada Kroegera) neodpustila opravdu ujetý videoklip k písni Rock’n’roll, která je druhým singlem z jejího v pořadí již pátého studiového alba. Album se jmenuje jednoduše Avril Lavigne a na pultech se očekává 5. listopadu 2013.

O čem tedy píseň, potažmo onen videoklip, je? Text písně opěvuje a slibuje pořádnou párty, dobré vlny a nekončící zábavu. Je docela přímočarý a dalo by se říct sexuálně nezabarvený (až na verš, kdy by si pánové raději měli schovat své dámy doma, až Avril se svým rockecem do města přijede).

Videoklip režíroval Chris Marrs Piliero a natáčel se koncem července 2013. Účinkují v něm herečka Danica McKellar a pak pánové Billy Zane a Sid Wilson ze skupiny Slipknot. A právě Danica si s Avril střihla zprvu nejistý polibek, který pro ni byl „tím prvním“. Dámy se totiž políbí v okamžiku, kdy dojde k autonehodě – řídil pes, co by od něj taky člověk čekal – hudba se zastaví a Avril pak pronese tutéž větu, která zazněla v seriálu Báječná léta (The Wonder Years). Proč? Je to parafráze k polibku Danicy s postavou Kevina, kteří si svůj první polibek v tomto seriálu odbyli ještě jako děti.

Otázkou je, co si máme z toho videoklipu odnést. Celé téma klipu, pakliže tam vůbec nějaké téma nalezneme, je tak uhozené a mimo, že jsou na místě pochyby, jestli si sama Avril nedělá z jiných než heterosexuálních vztahů tak trošku srandu. To by byla docela škoda, nemyslíte?

Níže máte onen osudový videoklip, pokud budete mít ze začátku pocit, že sledujete reklamu na mobil Sony XPERIA, nic si z toho nedělejte, i umělci se musí prodat za peníze a vydělávat reklamou… Bohužel :(.