zdroj: REUTERS/Francois Lenoir
REUTERS/Francois Lenoir

Bylo nebylo tenkrát na východě… Rusko dále šokuje nejen LGBT komunitu. Po zákonu zakazujícím gay propagandu chtějí jít zákonodárci ještě dál. Říkáte si, že již teď je toho až až?

Člen Dumy Alexander Zhuravlev podal návrh na změnu ruského Zákona o rodině. Zásadní změnou bude nový zákaz platící pro gay páry – vychovávat dítě. Stejnopohlavní páry jsou totiž kategorizovány jako páry s „netradiční sexuální orientací“ a tímto jim nárok na péči o dítě zanikne. A proč? „Propagandě“ přeci musí být zabráněno nejen na veřejnosti, ale také v rodině. Důvod? Ochrana dětí.

Elena Mizulina, jedna s těch, co stojí za jejich zákonem proti gay propagandě, sdělila v létě ruskému zpravodajskému kanálu, že parlament bude zvažovat odebrání dětí párům stejného pohlaví, protože „existuje vysoká pravděpodobnost, že dítě bude napodobovat chování svých rodičů.“

Tak my tedy nevíme, jak je to možné, že jsme teplí, když naši rodiče byli hetero? Vždyť někteří se tolik snažili je napodobovat a ejhle, jsou z nás homosexuálové.

Přes tyto skutečnosti a ambice ruské vlády prezident Putin tvrdí, že homosexuálové nejsou v jejich zemi diskriminováni. Dnes však ve St. Petersburgu proběhl summit G20, před kterým britský premiér David Cameron sliboval, že bude na Putina tlačit kvůli zrušení zákonům proti sexuálním menšinám. Jak to dopadlo vás budeme informovat.