Britská elektronická kapela Goldfrapp v čele s Alison Goldfrapp zveřejnila nové video ke svému nejnovějšímu albu Tales Of Us, které se na pultech objevilo na začátku září. Video Annabel zachycuje genderovou problematiku – hledání vlastní identity v raném dětství.Alison Goldfrapp

Tento krátký film je o mladé dívce uvězněné v chlapeckém těle. Na jeho vzniku se podílela Alison Goldfrapp se svojí přítelkyní Lisou Gunning a je založen na stejnojmenné novele kanadské spisovatelky Kathleen Winter, která vyšla počátkem roku 2010.

Winterová napsala příběh o dítěti, které se v 60tých letech, do kterých je příběh zasazen, nenarodilo ani jako dívka, ani chlapec. Rodiče tento fakt ututlali, otec rozhodl, že budou mít syna a jal se vychovat mužného chlapce Wayna, zatím co jeho matka se tiše věnovala synově feminní stránce. Wayne dospěl, avšak jeho druhé já, Annabel, nebylo nikdy zcela potlačeno.

cover alba Tales Of Us

Šesté studiové album Tales Of Us se svým pojetím od dosavadní hudební tvorby dvoučlenné kapely sestávající se z Alison a Willa Gregoryho velmi liší. Spolupracují spolu již od roku 1999 a ať už se některá alba jakkoliv vymykala standardu (více než do elektra se řadí do stylu synthpop), Tales Of Us jsou jedinečnou záležitostí, na kterou musíte být naladěni.

Album začali natáčet v dubnu 2011 a vznikalo převážně na venkovském sídle v Anglii a to se také odrazilo na jeho povaze, zajímavostí také je, že názvy písní jsou jednoslovné a jsou to až na jednu jedinou píseň ženská jména. Vůbec prvním singlem však není Annabel, ale video Drew, které je takovým malým uměleckým dílem. Určitě stojí za podívání, eroticky vás třeba naladí na hezký večer ;).

Níže se podívejte na poetický snímek Annabel, kterému je článek věnován. A klidně můžete přeskočit první dvě minuty, které mají fungovat jako intro.

Více o Goldfrapp se dozvíte na goldfrapp.com, Twitteru nebo na Facebooku.