Na Mezinárodním Filmovém Festivalu v Karlových Varech se letos představil i snímek s lesbickou tematikou nazvaný Concussion, v českém překladu Otřes mozku. Pojednává o Abby, ženě v domácnosti se dvěma dětmi, která žije s právničkou Kate. Kvůli otřesu mozku způsobeným baseballovým míčkem si uvědomí, že je se svým dosavadním životem nespokojená a rozhodne se pro alternativu.

Tedy alternativu, rozhodne se žít dva životy. Začne se živit jako prostituka pro majetné ženy v pronajatém bytě na Manhattanu. Vše běží jako na drátkách až do doby, kdy se její klientkou stane žena bydlící v okolí a samozřejmě zrovna taková dáma se Abby dostane pod kůži. Jenomže… vždy se najde nějaké ale či jenomže. Podívejte se na trailer ke snímku, slibuje mnoho erotických scén, emoce i drama.

Stacie a RobinV hlavních rolích se představily Robin Weigert (seriály jako Mentalista nebo Na Doživotí, kde hraje po boku Sarah Shahi alias Carmen z The L Word) a Maggie Siff (seriály jako Plastická chirurgie s.r.o., Zákon a pořádek nebo Chirurgové), které si zahrály pod taktovkou režisérky Stacie Passon. Dodáváme, že jde o první počin této režisérky, snad budou i její další díla takto „nabitá“. Stacie za tento film již obdržela Medvěda na filmovém festivalu Berlinale v Německu za nejlepší LGBT počin.

Pro hlavní hvězdu filmu Robin Weigert, byl film přelomový nejen kvůli lesbickému tématu, ale především kvůli erotickým scénám. S těmi se během natáčení Robin potkala poprvé ve svém životě a místy to bylo pro ni jako pro herečku to stejné jako pro Abby, postavu kterou ztvárnila. Většinu hereček, se kterými měla Robin natáčet postelové scény, potkala až těsně před filmovou klapkou. Možná byly ty scény pak autentičtější, nebo ne?