M. Douglas získal Emmy 2013V neděli 22. září 2013 se konala v Los Angeles velkolepá událost – šedesátý pátý ročník udělování výročních televizních cen Emmy. Rozdávání prestižních okřídlených sošek bylo tentokrát významné nejen pro filmové a seriálové tvůrce, ale i pro LGBT komunitu, ve světlech vítězných reflektorů se totiž čtyřikrát ukázalo životopisné drama Behind The Candelabra (neboli Liberace!) režiséra Stevena Soderbergha.

Celovečerní film popisující životní příběh pianisty Liberaceho, v němž hlavní roli sehrál homosexuální románek s jeho řidičem Scottem, získal ceny v kategorii Nejlepší  TV film, Nejlepší mužská role v TV filmu (Michael Douglas), Nejlepší režie TV filmu a Nejlepší obsazení TV filmu.

Jak si cenu přebral například Michael Douglas, se můžete podívat níže.

Moderátorem galavečera se s radostí a vtipem sobě vlastním stal americký herec Neil Patrick Harris (*1973), kterého zná většina z nás především díky roli sukničkáře Barneyho Stinsona zleva Conan O'Brien a Neil Patrick Harris na 65. ročníku Emmy Awardsv seriálu Jak jsem poznal vaši matku (ačkoliv Neil je gay jak poleno). Za nejlepší dramatický seriál byl vybrán Perníkový táta a nejlepším komediálním seriálem se stala Taková moderní rodinka. Nejlepší herecký výkon v komediálním seriálu podal dle poroty Jim Parsons za roli Sheldona v Teorii velkého třesku (Jim se nedávno veřejně vyoutoval), z žen porotu okouzlila například Laura Linney v seriálu Ve znamení raka. O teplé celebrity či teplá témata nebyla nouze.

Neil Patrick Harris v různé okamžiky přímo „ukradl“ show, několik videí včetně komentáře najdete zde, to podle nás nejzajímavější vám přinášíme níže.

Kompletní výsledky z udílení cen a další zajímavosti si můžete přečíst na oficiálních stránkách www.emmys.com.