Kostky pro podzim 2013

Jo, čtete správně. Jsem Potrhlá, Chřastava. Moje skutečný jméno je samozřejmě úplně jiný, představte si třeba Filoménu Chlebíčkovou nebo Anežku Pospíšilovou, Bohuslavu Klepálkovou nebo Andreu Stejskalovou. Chuděrky holky, doufám, že tenhle příspěvek nečtou, aby si to nevzaly osobně. Takže… o čem to tady bude?

Mám v úmyslu samozřejmě vydat více než jen jeden příspěvek a mám v úmyslu být stylová, jedinečná a nepochybně lepší než všecky Módní pekla a podobně. Pro ty z vás, kterým tohle nic neříká, tak jen dobře, pak budu hvězdou všech bulvárů jen já ;). Tak ale teď už fakt kašlem na úvodní kecy.

Kolegyně v práci listovala říjnovou Elle (časopis pro ženský, kdybyste nevěděly), tak se ptám, co že bude na podzim za trend. Nutno dodat, že jsem jí to na jaře docela nandala, když jsem jí ze stolu shodila zvířecí vzory, který u ní tak nějak přesluhovaly (všude na jaře psali, že jsou už out a ona je přesto nosila, cuchta jedna značková). Takže tehdá moje milá pochopila, zač je toho loket a od té doby se mnou vede konverzace o módě už jen na úrovni (to si vsugerovávám, je to krásná představa). Utratíme za módu zhruba stejně, pokud ty její útraty tedy vynásobíte dvěma až třema a někdy možná i čtyřma. Ale jinak jsme na tom vesměs stejně, plus mínus nějakých 20 kilo.

Takže teda co letos povládne podzimu? Prej skotská kostka. Jo, skotská whisky by byla fajn, ale prej je to nějaká kostka. Taková ta červená, jestli víte, co mám na mysli. A je všude. Budou se nosit sukně, sáčka, gatě, všecko. Tak si říkám OK, to tady už dlouho nebylo (dle mýho skromnýho odhadu asi tři až čtyři roky, což je na svět módy fakt dlouhá doba), třeba se do toho letos zapojím. A pak najednou jedu šalinou a tam holka s červenou kostkovanou sukní. Fajn, tak asi čte Elle.HM

Tohle je kampaň H&M pro podzim 2013. Díváte se správně, to vpravo je kluk.

Pak si tak sedím v kavárně a najednou proti mně holka v 7/8 gatích s červenou kostkou. OK, tak asi taky čte Elle. Jenomže pak vidím další a další a další. Tož kurňa ženské, jak my tam tu kostku propašujeme? Tady vyvstávají dva hlavní problémy:

1) Lesby zbožňují kostkovaný  košile, protože jim nejspíš někdy někdo řekl, že je to lesbí kostým a že je to pro lesby in. Nebudu na vás tady apelovat, ať je obřadně spálíte nebo darujete do charity, ale budu doufat, že třeba zkusíte i něco jinýho s kostkou než tu příšernou košili. Co takhle kabelka (no dobře, tak teda taška, hlavně ne prosím vás batoh!) nebo šála?

2) Heteračky neví, že lesby zbožňují kostkovaný košile! Co té naší slavné komunitě hrozí? Heteračky si je začnou oblíkat taky a naše gaydary budou zralý na lázně. Však jen počkejte, až to půjdete na nějakou zkusit jen proto, že je nakrátko a má kostkovanou košili. Tůdle!

Máte pocit, že ohledně kostkovaných košil melu nesmysly? Nemůžu si odpustit náhodnou fotku z Freedomky, která proběhla 28. září v Brně. Pro srovnání dávám fotku z Freedomky 20. září z Prahy a mrkneme se i na sousedky – 21. září se trsalo v Bratislavě. Musím ale trošku vyzdvihnout Pražandy, podle nich je proužek nová kostka!

No a jestli se vám nelíbí kostka, tak vás může oslovit….

kožený křivák! Samozřejmě, nemusí být z kůže, na prachatý slečinky si tady nemusíme hrát, ale i nějaká ta rádoby koženka ten efekt udělá. A teď si představte tu kombinaci – skotská červená sukně a k tomu černej nebo smaragdově zelenej křivák. No kombinace by to byla dobrá, ale bacha na jednu věc – smaragdově zelená je sice podzimní barva, ale letos nejspíš frčet nebude – frčela loni. To by si ještě někdo mohl pamatovat, no nééé? Zkuste fialovou, modrou nebo tmavě červenou…

Jinak kdybyste se obávaly, že slepě důvěřuju kolegyni a jejímu časopisu, tak se musím ohradit, že tyhle trendy byly k vidění na Fashion Weeks v Práglu, v Miláně, v Ňů Jorku nebo třeba v Paříži. Úplně out jsou modely alá 50. léta, naopak in je devadesátkový punk a linky. Ne proužky, ale linky, bacha na to! V námořnickým už teď na podzim nezazáříte. Tak se pojďte podívat, co mě zaujalo. Další porci toho co (ne)nosit snad zase brzo ;).