secretprojectrevolutionMadonnina sonda do duše – chtěla by toho mnoho říct a také mnoho změnit, ale daří se jí to? A porozumí jí publikum? Nebo všichni prozřou, až bude pozdě na změnu? O malou revoluci se pokouší na každém z nekonečné řady svých koncertů, je proslulá svými proslovy na téma „milujte se“. Teď však přišla s něčím větším.

O projektu nesoucím název secretprojectrevolution se hovoří již od prosince loňského roku. První zmínka o něm padla na Twitteru Stevena Kleina, světoznámého fotografa a Madonnina blízkého spolupracovníka a přítele. Během následujících měsíců byly postupně odtajňovány malé detaily, umělecké fotografie, krátká videa či komentáře z natáčení, které měly nejen fanouškům nastínit smysl tohoto tajného projektu.Revolution Of Love - Kde se bude promítat?

O čem vlastně film pojednává a co je jeho smyslem? Po dlouhých měsících tvrdé práce vznikl krátký 17ti minutový film secretprojectrevolution, nyní pojmenovaný také Art For Freedom.Revoluce lásky„, jak projekt prezentuje Madonna, odstartovala již v září v německém Berlíně a postupně byl snímek promítán v dalších evropských státech a v zemích Severní Ameriky a zamířil také na východ do izraelského Tel Avivu (videa z veřejného promítání najdete na youtube kanále Madonny).

 

This film is dedicated to those who have been persecuted,

are being persecuted,
or may be persecuted.

For the color of their skin.
Their religious beliefs.
Their artistic expression.
Their gender.
Or their sexual preferences.

Anyone whose human rights have been violated.

Čili film je věnován všem, kteří byli, jsou nebo mohou být pronásledováni kvůli jejich barvě pleti, náboženskému vyznání, uměleckému projevu, pohlaví nebo sexuálním preferencím. Komukoli, jehož lidská práva byla poškozena.

Hájit lidská práva„Mým cílem je ukázat na příkladu secretprojectrevolution mé tvůrčí odhodlání inspirovat ke změně ve světě prostřednictvím uměleckého vyjádření. Doufám, že můj film a další vyjádření na Art For Freedom budou výzvou k akci, a že lidem poskytne místo k vyjádření vlastního výtvarného projevu pomáhajícímu v boji proti útlaku, nesnášenlivosti a samolibosti,“ komentovala Madonna.

Film tak uvádí do povědomí lidí stejnojmennou online globální iniciativu Art For Freedom sloužící k veřejné svobodě projevu, kterou Madonna vytvořila.

Přidejte se k revoluci lásky – vyjádřete svoji osobní definici svobody a revoluce v podobě videa, hudby, poezie či fotografie na artforfreedom.com.

„Tento film působí na mnoha rovinách. Zkoumá naše soukromá vězení.  Zpochybňuje to, co děláme, jak to děláme a jak se chováme k ostatním. Zpochybňuje naše vlády i náš kolektivní způsob myšlení. Přemýšlejte o tom – síla umění může vést k míru.“ Tak znějí slova Stevena Kleina.

Madonna současně navázala spolupráci s mediálním úložištěm BitTorrent – stáhněte si secretprojectrevolution ve vysoké kvalitě včetně bonusového materiálu na bundles.bittorrent.com!

Madonna na:
Instagramu
Facebooku
Twitteru
Oficiální web