Zatím co my máme filmový festival Mezipatra, na Slovensku se mohou filmoví fajnšmekři těšit z Filmového festivalu inakosti (FFi), který se již sedmým rokem bude konat v Bratislavě. Pojďme si o něm povědět víc!

Filmový festival inakosti 2013

Filmový festival inakosti proběhne ve dnech od 23. do 27. října 2013 v bratislavském kině Lumière (ul. Špitálska 4). A co je podstatou festivalu?

Text pořadatelů:

FFi přináší to nejlepší z lesbické, gay, bisexuální a trasgenderové kinematografie. Festival usiluje o zvyšování povědomí o sexuálních menšinách, boj s předsudky a oslavu diverzity. V důsledku vysoké míry homofobie na Slovensku a ve východní Evropě věříme, že otázky, kterými se zabýváme, vyžadují širší zájem veřejnosti a větší zkoumání. Festival se snaží nabídnout poutavý zážitek nutící k zamyšlení spolu s propagováním rovnosti a nabádáním k dialogu.

FFi nabídne ve svém programu kromě filmů s LGBTI tématikou i bohatý doprovodný program. Tvořit ho budou workshopy, diskuze, divadelní představení, ale i soirée s renomovaným fotografem Robertem Vanem.

Program festivalu včetně katalogu chystaných filmů, tiskové zprávy a mnohem více naleznete na stránce FFi www.ffi.sk nebo také na Facebooku.

Přikládáme trailer k francouzskému filmu Život Adele (La Vie d’Adèle) (více zde), který měl premiéru v tomto roce a budete mít možnost ho na FFi shlédnout a to ve čtvrtek 24.10.ve 20:30 nebo v sobotu 26.10. ve 22:00. Pokud máte blíž pražská či brněnská Mezipatra, nezoufejte, i v jejich programu bude premiérově Život Adele – v Praze 8.11. ve 20:30 v kině Lucerna a v Brně 16.11. ve 20:30 v kině Scala.