Wildfang Look pro říjen 2013Dobrej dobrej, zdravím vás. Moc díky za ohlasy na minulý, resp. první článek, jsem ráda, že se mi podařilo rozpoutat diskuzi! Jestli k tomu můžu něco dodat – já nikoho za kostkovanou košili odsuzovat nebudu, ale přijde mi škoda, když se člověk zasekne na jednom druhu oblečení a recykluje ho několik let po sobě. Nezapomeňte na tu moji slavnou kolegyni, co trendy sice sleduje, ale v leopardím chodí pořád.

iPhone 5 s lesbodesignemPopravdě, minulý týden jsem silně zvažovala koupi chytrého telefonu, abych vám mohla fotit její módní kreace a servírovat je za tepla, protože přišla nakombinovaná v leopardích botách a nějakým svršku, jehož podoba se mi už naštěstí vykouřila z hlavy. Ale pak jsem si vzpomněla na svoje předsevzetí jít proti proudu co nejdéle, takže snad bude moje peněženka ještě nějakou tu dobu v bezpečí.  Jo, mám starou předpotopní Nokii, s tlačítkama. Ehm. Mimochodem, když už jsme u těch chytrejch telefonů, všimla jsem si, že to leckdo docela prožívá, hlavně ty „oblečky“ a kryty a podobně. Nemáte někdo vkusný lesbí design na ukázku, jako inspiraci?

Ale teď k hlavnímu tématu tohohle vydání bLogu – Wildfang. Koukala jsem, že holky z redakce už se téhle americké značce oblečení pro tomboye, resp. lesby se zálibou v klučičí módě věnovaly. Odkážu vás na dřívější článek, je tam i reklama s nejprofláklejší lesbosvůdkyní Katherine Moennig, která se prostě ne a ne vyoutovat. Lesba jedna tajnůstkářská.

Popravdě, nemůžu rozpoznat rozdíl mezi jejich jarní a podzimní kolekcí pro rok 2013. Ty modely vypadají pořád stejně, akorát teď jsou teda trošku teplejší. Marně byste pohledaly sukně, ty prostě klasický tomboy nenosí a boty na podpatku sice podpatek mají, ale je takovej… klučicí. Trendy podzimu ale Wildfang kopíruje, najdeme kostku i krátký kalhoty. Akorát ten křivák vypadá na ryze evropskou módu. Ceny jsou příšerný, ale můžete si zase připadat neuvěřitelně posh a cool… Pokud by vás něco zaujalo a měly jste pár tisíc navíc a nevěděly co s nima, nic vám nebrání si objednat, i když je to trošku složitější. Na stránkách se dočtete, že vzhledem k velikosti eshopu nemá Wildfang vlastní způsob odeslání zboží do zahraničí a musíte tak využít služby comGateway. Ta se specializuje na zásilky mimo USA a funguje to tak, že Wildfang balíček pošle comGateway a ti to pak pošlou štandopéde třeba právě k nám do Evropy. Samozřejmě to bude asi dražší, než kdyby Wildfang zasílal napřímo, ale vzhledem k cenám v eshopu těm, kteří si objednávají, asi na nějaké té stovce nezáleží.

Tak jako tak, styl můžete vždycky obšlehnout a projít si domácí obchody, jestli tam nenarazíte na něco podobnýho. Krátký kalhoty letos seženete všude, šik košile s kostkou taky (myslím tím fakt šik košile s dlouhým rukávem a zapnutý ke krku, ne krátkou rozepnutou košili přes bílý tričko, nedej bože ještě s nápisem – leda by tam stálo „Go F*ck yourself you wannabe fashion critics“, to bych uznala). 

Jen je třeba počítat s hlubším zásahem do peněženky, s oblečením z New Yorkeru, F&F, Reserved nebo nedej bože od Ťamanů (bůh je zde záměrně s malým b zatímco Ťamani s velkým Ť) moc dlouho parádu neuděláte. Budete sice vypadat krásně, ale jen do té doby, než se nekvalitní materiál rozhodne pro metamorfózu (ať už se rozhodne zvětšit, zmenšit, vyblednout nebo proděravět).

Takhle mě posledně docela významně namíchl třeba právě Reserved, kde tričku po prvním vyprání ujedou švy a je nakřivo. U jednoho trička si řeknete – OK, neřeším. Jenže když to je u 5 triček z 5, tak už se vám do toho obchodu nechce.  Pokud vám ale jde o to okouzlit někoho na jeden večer, pak je oblečení za pár korun správnou volbou. Ha ha. Na druhou stranu kalhoty většinou vydrží léta, i když stojí míň jak litr. Kalhoty z Wildfangu jsou sice dražší, ale trička a topy se dají pořídit za docela rozumnou cenu. Teď už jen doufat, že sednou a budou slušet.

Tipy na nejmasovější obchody z velkejch obchoďáků, kde vám peněženka úplně nevykrvácí a zároveň tam najdete spíš chlapeckej styl než volánky: KappAhl, Mustang, Levi’s, Diesel, Kenvelo, Pull & Bear. Na boty se zajděte podívat třeba do Salamander, M2 Shoes nebo s.Oliver.

Jo a závěrem bych se chtěla ještě vrátit k módě na Freedomkách, poslední wrestlingová edice v Praze potěšila moje oko, košilářek tam bylo asi jen 8, i když je fakt, že návštěvnost obecně nebyla moc velká. Holky s podpatkama to ale vyvážily :). Btw. uvidíme se 9. listopadu v Brně? ;)