Oprah´s showCelosvětově známá talkshow moderátorky Oprah Gail Winfrey, která je vysílána již od roku 1986, znají ji více než ve 145 zemích a jen v USA ji týdně sleduje kolem 42 milionů diváků, chystá na 27. října téma zaměřené na LGBT komunitu: „Gay in Hollywood“.

Tentokrát si Oprah (*1954) pozvala velmi silnou trojku – spisovatelku, komičku a herečku Wandu Sykes (*1964), herce Jesse Tylera Fergusona (*1975) a herce, spisovatele a filmového producenta Dana Bucatinskyho (*1965) – aby otevřeně povyprávěli o okamžiku, kdy si uvědomili svou homosexualitu, jak se vyoutovali a jaký to mělo dopad na jejich kariéru v Hollywoodu.

Oprah, která je známá jako jedna z největších spojenkyň queer lidí, vybrala toto téma velmi aktuálně, jelikož LGBT herci v Americe momentálně řeší obsazování do rolí i získávání marketingových příležitostí v závislosti na jejich sexuální orientaci.

Po diskuzi chystá OWN (= Oprah Winfrey Network) premiéru dokumentárního filmu Bridegroom vyprávějící emotivní příběh Shana Bitney Croneho a Toma Bridegrooma. Obraz vztahu dvou mladých mužů plného lásky a oddanosti, který končí tragickou smrtí Toma následkem úrazu, přinutí každého k zamyšlení nad lidskými právy, rovností a problematikou manželství, jelikož tragédií zlomený Shane se musí vyrovnat nejen s vyloučením z rodiny, ale  zároveň čelí absurdnosti systému, v němž nemá homosexuální soužití stejná práva jako heterosexuální manželství.