Leckdo by si řekl, že homofobické narážky v textu písní nemají co dělat u světových hvězd jako je Eminem, zvlášť poté, co jsme se dočkali rapu od Macklemore & Ryan Lewis, kteří naopak bojovali za rovnost bez ohledu na sexuální orientaci. Eminem ale na situaci ve světě kašle a zkouší, co všechno si může dovolit.

Fanoušci napjatě očekávají vydání Eminemova osmého studiového alba, The Marshall Mathers LP 2, které vyjde 5. listopadu 2013. Třetím singlem z tohoto alba je píseň Rap God, tedy Bůh rapu, kde se Eminem opírá do těch nejslavnějších a nejdůležitějších postav amerického rapu a sám sebe proklamuje za Boha. Bohužel se opírá otevřeně taky do homosexuálů, čemuž ale kritici nevěnují pozornost a píseň chválí a chválí, jakoby to byla opravdu píseň od Boha rapu. Dobře, výkon je to úctyhodný, ale narážky na gaye? Posuďte sami.

Little gay-looking boy / So gay I can barely say it with a straight face-looking boy / You witnessing massacre like you watching a church gathering taking place-looking boy / ‘Oy vey, that boy’s gay,’ that’s all they say looking-boy / You take a thumbs up, pat on the back, the way you go from your label every day-looking boy.

Posluchače označí v průběhu šestiminutové písně taky za fags nebo faggots. Píseň si můžete poslechnout ve videu níže.

I attempt these lyrical acrobat stunts while I’m practicing that / I’ll still be able to break a motherfuckin’ table / Over the back of a couple of faggots and crack it in half / Only realized it was ironic I was signed to Aftermath after the fact.

Do Eminema se kvůli tomu opřel britský DJ a zpěvák Boy George (který po druhém návratu z vězení chystá velké evropské turné) na svém účtu na twitteru. Tam se ho zeptal, jestli je Eminemovo používání slova fag důsledkem rapperovy rekonvalescence z drogové závislosti nebo jestli to je nějaký jeho nový program. Zároveň pak ale požádal své fanoušky, aby kvůli Eminemovi netweetovali negativní komentáře.

Boy George také vznesl otázku, jestli „není smutné to, jak média prostě přijímají zneužívání gay lidí“ v reakci na komentář jednoho z uživatelů twitteru, který napsal, že pop zpěvák Adam Lambert už není v amerických rádiích tolik slyšet od doby, co se vyoutoval.

Není to poprvé, co Eminema někdo nařkl z homofobie, v roce 2010 například v rozhovoru použil slovo faggot, ale vysvětlil to tím, že tak se prostě mezi rappery mluví a je to spíš otázka souboje mezi rappery než homofobní urážka. Tenkrát ho zpovídal moderátor Anderson Cooper, který se o dva roky později veřejně vyoutoval a obdržel také ocenění GLAAD.