Světlo pro Světlušku
Světlo pro Světlušku

Dobrých skutků není nikdy dost! Věříme, že vše hezké, co děláme nezištně, se nám jednou v dobrém vrátí, a tak vám s radostí přinášíme zprávu o chystaném Jubilejním koncertu Světlo pro Světlušku. Benefiční večer na oslavu 10. narozenin Světlušky se chystá na dušičkový den – 2. listopadu 2013 od 21:30 ve Velkém sále pražské Lucerny.

Večer odmoderuje jistě s vtipem jí vlastním Adela Banášová s neméně zábavným Pavlem Liškou. Kromě patronky Světlušky, Anety Langerové, se můžete těšit na spoustu vzácných hostů, kteří zazáří pro dobrou věc – namátkou zmiňme Martu Kubišovou, Marii Rotterovou, Janu Kirschner, Hanu Maciuchovou, BUTY, Vojtu Dyka, Ondřeje Brzobohatého, či Kühnův dětský sbor. Netradiční duety bude doplňovat Světluščí sbor vidících i nevidících, v němž zpívá 160 hudebních talentů, kteří se sejdou jen pro tento večer.

Kromě hudební zábavy se dozvíme i „Komu svítí Světluška“ a chystá se také tanec – na parketu se nám předvede i Aneta Langerová (s nevidomým tanečníkem Alešem Příborským), která se na galavečer už teď těší: „Těším se, že rozzáříme celou pražskou Lucernu a že po roce společně doplníme světlo do lucerničky, kterou drží v ruce Světluška. Její lucerna vypadá maličká, ale díky světlu, které jí dávají naši dárci, je maličká jen na pohled. Světluška z té malé lucerny dokáže rozdat spoustu světla a radosti.

Benefiční večer bude vysílán v přímém přenosu na ČT1, tak jako je tomu již od roku 2005, a na stanici Radiožurnálu. Pokud se chcete večera účastnit osobně, můžete si zakoupit vstupenky v síti Ticketpro a Ticketsream. Cena vstupného je od 300,- Kč a místa jsou pouze na stání.

Kromě benefičních představení můžete Světlušku podpořit dárcovskou esemeskou ve tvaru DMS SVETLUSKA, kterou zašlete na číslo 87 777 (cena jedné sms je 30,- Kč, Světluška obdrží 28,50 Kč), nebo na světluškové konto 99999 99999/0100.

Veškeré podrobnosti o Světlušce se dozvíte na oficiálních stránkách.