Přípravy 14. ročníku queer filmového festivalu Mezipatra, který se tradičně koná v první polovině měsíce listopadu, jsou v plném proudu, filmové šílenství vypukne už za tři dny!

Mezipatra 2013

Promítání festivalových LGBT filmů proběhne ve dvou částech – Mezipatra budou zahájena v Praze, kde se bude promítat ve dnech 7. až 15. listopadu v kinech Lucerna a Světozor, a posléze se festival přesune do Brna, zde se budeme moci těšit z filmů a stejně jako v Praze i z doprovodného programu, který tvoří přednášky, tematické party nebo divadlo. Brněnská větev proběhne od 13. do 20. listopadu v kinech Art a Scala.

Letošní festivalové téma Pravdivé lži se odrazí ve více než stovce celovečerních hraných, dokumentárních i krátkých snímků. Přehledný program naleznete na stránce www.mezipatra.cz. Výběr je i na letošním ročníku pestrý a vybere si skutečně každý.

V programu nebude chybět francouzské lesbické drama Život Adèle (La Vie d’Adèle), které za zobrazení osudové první lásky dvou dívek vyhrálo na letošním ročníku festivalu v Cannes Zlatou palmu a o kterém jsme se na Queermag.cz již v minulosti zmiňovaly. Letošní specialitou je pak britský 3D animák Autobiografie jednoho lháře: nepravdivý příběh Grahama Chapmana (2012), který bude „otvírákem“ přehlídky soutěžních filmů.

Život Adèle (La Vie d’Adèle)

Podpořte festival!

Do kultury se již příliš neinvestuje a tak se bohužel i Mezipatra potýkají s nedostatkem financí. Na výpomoci se můžete podílet jako dobrovolník, ale hlavně máte příležitost také pomoci malým či větším finančním příspěvkem. Příspěvek můžete poslat prostřednictvím stránky hithit.com, na které si můžete vybrat, zda přispějete organizátorům stokorunou, nebo až několika tisíci. Máte na to ještě 26 dní!

A jak bude s podporou naloženo?

Mezipatra si udrží vysoký standard jednoho z nejdůležitějších a největších filmových festivalů v Česku i ve střední Evropě, nepoleví v kadenci tuzemských premiér nejlepších filmů s queer tematikou a nepřestanou přivážet inspirativní hosty z celého světa. Podpora se samozřejmě projeví i v servisu pro diváky. Zkrátka a dobře, Mezipatra se budou konat i v dalších letech a to ve viewer-friendly podobě.

Festivalové novinky můžete sledovat kromě oficiálních stránek i na Facebooku či Twitteru.

Zdroj: mezipatra.cz