Nepravděpodobná romance
Nepravděpodobná romance

Když se řekne „film s lesbičkami v hlavní roli“, zní to jako pohádka. Pohádky máme rády a občas věříme i na zázraky, a tak říkáme „český film a v hlavní roli lesby“ :). Ano, čtete správně, do našich kin přichází Nepravděpodobná romance – snímek vyprávějící příběh v několika rovinách, z nichž jedna pojednává o lesbické lásce.

Pro 105 minut dlouhý dramatický film zakládající se na pravdivém příběhu, dokreslený fiktivní povídkou, si slovenský režisér Ivan Vojnár, který si ve filmu sám zahrál, vybral vynikající herecké obsazení. A tak se můžeme jen dohadovat, do jaké míry věrohodně zahraje Berenika Kohoutová (*1991) dívku Luisu, která touží po herecké kariéře, zatímco její manžel Patrik Děrgel (*1989) alias Igor si představuje její život zcela jinak, a Alžběta Pažoutová (*1987) Eriku, jenž touží stát se učitelkou, ale bojuje s finanční situací. Zcela jistě se ale můžeme těšit na rozporuplnou diskuzi, kterou vyvolá tento snímek, jelikož linie příběhu není tak jednoduchá, jak by se mohlo na první pohled zdát, a ještě před vpuštěním filmu do kin někteří diváci film kritizují a jiní chválí.

Film přináší spletité příběhy Luisy a Eriky, dvou rozdílných žen, dvou životů, které se v tu nejméně pravděpodobnou chvíli protnou. Většinu se dozvídáme od Luisy – když prochází psychiatrickou léčbou, vypráví své pocity a životní příběh svému psychiatrovi (Ivan Vojnár). Luise staví překážky přes cestu její manžel, jenž vše dovede do extrému, když spáchá demonstrativní sebevraždu. Zatímco Erika si na studia musí přivydělávat všelijakými brigádami a naráží na šéfa s nečistými úmysly, i Eričin příběh naráží na smrt a to v momentě, kdy svého šéfa v sebeobraně zabije. Dívky se setkávají v divadle, kde Luisa hraje a Erika uklízí. Obě zklamány „špatnými“ muži hledají novou cestu životem, možná je ta správná cesta společná…

Premiéra je stanovena na 7. 11. 2013. Můžete jít do kina, nebo si pustit VOYO.cz. Dle traileru (pod textem) se domníváme, že půjde o film s hlubokou myšlenkou, který neservíruje fakta na stříbrném podnose, ale diváka naopak nutí přemýšlet a hledat vazby. Pokud se rozhodnete nenechat si tuto „romanci“ ujít, určitě nám napište, jak na vás zapůsobila!

Trailer: