Říkáte si – to už je v Brně zase Freedom Night? Nebyla tu náhodou před pár týdny? Máte pravdu, už na ni nemusíme čekat tři měsíce, ale bude tu teď častěji. Další oblíbená „Freedomka“ bude v Brně už 9. listopadu i tentokrát v klubu 7. nebe (ul. Jánská 9) a pakliže se ptáte, jaký má tentokrát podtitul, odpovídáme, že FLIRT!

Flirt Freedom Night Brno

Na párty budou k dispozici tři barvy náramků – červené budou pro zadané, oranžové pro ty, které hledají přátelství a zelené pro ty, co si chtějí zaflirtovat. Připravena bude také seznamovací soutěž ve spolupráci s Lesby Sobě, moderovat budou Tezy a Bazy a k poslechu a tanci bude hrát jak jinak než DJ Henriette. Více info se dočtete na Facebooku, ale teď už se pojďme společně podívat na to, jak sbalit holku, třeba právě na Freedomce. Netvrdíme, že je to jediný-univerzální-vždyfungující-100% postup, ale doufáme, že v něm najdete pár tipů, které se vám v praxi osvědčí. Takže – jak na to?

1. Nebojte se ji oslovit

To je to hlavní a základní, co si musíte uvědomit. Můžete na ni vrhat dlouhosáhlé pohledy, ale pokud je nepochopí nebo prostě nebudete v jejím zorném poli, máte smůlu. Stejně tak když kolem ní šestkrát projdete, vyloží si to spíš jako slabost vašeho močového měchýře (v lepším případě), než jako pokus o nahození vábničky. Prostě ji oslovte, pozvěte ji na drink, zeptejte se na interpreta písničky během tance (tedy pokud zrovna nehraje něco notoricky známého) nebo zkuste zapříst řeč na některé z témat, která probereme později. Drink by měl ale zabrat vždy ;).

Dejte si drink ;)2. Pozvěte ji na pití

Kdo by nechtěl pití zdarma? A nemusí to být panák, pivo nebo sklenička vína, potěší i nealko, hlavně když je od čeho se odpíchnout. Samozřejmě se vám může stát, že do sebe dotyčná naklopí panáka, poděkuje a odejde, ale risk je zisk a pokud během objednávaní a čekání na pití nebudete jen tupě stát a načnete i konverzaci, pravděpodobnost jejího útěku tím snížíte.

Co si dát za panáka? Máte-li už náladičku, doporučujeme „lehčí“
štamprlata jako ochucené vodky (jablíčko, zlatý Jelzin/Puschkin/Berentzen), Becherovku Lemond nebo Malibu a pro fajnšmekry třeba i peprmintku :). Pokud vaše Vysněná sama neví, co by si dala, zkuste navrhnout jedno z těchto pití – bude mít jistotu, že ji hned neopijete a zároveň se jedná o drinky aspoň malinko na úrovni – rozhodně lepší než Fernet nebo tuzemák. Tímto nechceme žádným značkám alkoholu dělat pozitivní či negativní reklamu…

Freedomka v BrněJen mlčky pít nestačí, takže pak vylovte zajímavé téma nebo ji aspoň pozvěte na parket. Pokud vás odmítne, nic si z toho nedělejte, ze situace vybruslíte tím, že si objednáte pití aspoň pro sebe a odpochodujete s ním pryč. Stejně jste si chtěly něco dát, ne?

3. Konverzujeme

O čem se bavit? Můžete si v podstatě vybrat cokoliv, ale neplatí, že čím vtipnější, tím lepší. Pokud se snažíte sbalit odměřenou intelektuálku, která se v rozjařené společnosti moc nebaví, dost možná ji nějaký vtípek z letargie nevytrhne. Mluvte hlavně o tom, o čem se s ní chcete bavit vy (jednak zjistíte, jestli máte společné zájmy a jednak se můžete vytáhnout tématem, o kterém něco víte). Nepouštějte se raději do politiky, závažných socioekonomických témat nebo toho, jak vlastně vznikla země. Zároveň se nepouštějte do příliš osobních témat (jaký byl její coming out nebo s kým bydlí). Pokud vás nic nenapadá, začněte klidně klasikou, která nerezaví – jak často do klubu/baru/hospody chodí, jestli se jí
líbí hudba, která právě hraje nebo jestli je z toho či onoho města.

Neptejte se raději hned na práci nebo studium, třeba šla do víru večera s tím, že chce na tyto starosti zapomenout. Polichoťte pochvalou oblečení, účesu, tanečních kreací, ale zároveň se zkuste odlišit od ostatních. Pochvalte znamínko krásy nebo pěkné ruce nebo popřemýšlejte nad tím, co by potěšilo vás. Raději se vyvarujte negativního hodnocení, ta „hrozná písnička, kterou nemůžete vystát“, je třeba její oblíbená, i když na druhou stranu to lze účinně použít tehdy, pokud vám opravdu záleží na tom, abyste měly stejný hudební vkus.

4. Zaútočte s pomocí známých

Holky na brněnské FreedomceNení snad nic snazšího než požádat o zprostředkované seznámení vaše kamarádky či známé, které se s vámi vybraným objektem znají. Viděly jste, že se s ní vaše kamarádka bavila? Může vám hodně pomoct, ať už tím, že vás opravdu seznámí, nebo vás od toho s varovným prstem odradí („tahle je zadaná“, „na tu si dělám zálusk sama“, „tohle je známá firma“, „tahle má IQ podzimní zeleniny z čeledi tykvovitých“). Můžete se o ní dozvědět více a budete se tak mít od čeho odpíchnout – prozradila vám kamarádka, že jde o zapálenou florbalistku? Nebo že je poprvé na Freedomce? Využijte toho v konverzaci!

Když vás někdo představí, vaše Vysněná bude mít ztíženou možnost ústupu a bude se s vámi muset aspoň chvilinku bavit (teď máte samozřejmě příležitost ji oslnit a zaujmout). Zároveň se vás nebude tolik bát – evidentně máte alespoň jednoho společného známého, který vás může „doporučit“. Ve třech se to lépe táhne, prý se říká…

5. Nespěchejte

Naše komunita je poměrně malá a navíc nikdy nevíte, kdy vaše Vysněná párty opustí a půjde domů. Necpěte jí své telefonní číslo, když teprve minula půlnoc, mohlo by vás pak ranit, až ji uvidíte bavit se s někým jiným trošku intimněji než s vámi. Je samozřejmě hezká představa, že s vámi stráví zbytek večera, alespoň tedy v rámci klubu/baru, ale když to nevyjde, nevěšte hlavu. Rybáři by doporučili vyčkat a my se k nim přikláníme. Nezvěte ji na třetího panáka po sobě, pokud by si chtěla dát dalšího, měla by to otočit a pozvat ona vás. Zjistěte si možnost jak ji kontaktovat po párty, ať už na Facebooku, iGirls nebo přes magické telefonní číslo.

Hlavně netlačte na pilu, ať vám neuteče a především nevypadáte jako zoufalé stíhačky. Po párty si klidně můžete dát na čas (pokud jste se tam příliš nesblížily) a nebát se, že se ozvete první. Zkuste to ledabyle, třeba lichotkou ;).