O filmu Život Adele se toho ve světových médiích napsalo hodně, už jen proto, že snímek s homosexuální tematikou vyhrál Zlatou palmu v Cannes na letošním filmovém festivalu. Pokud vám film o dvou dívkách zatím ještě unikal, máte možnost ho vidět na letošních Mezipatrech, v Praze už byl k vidění v Kině Lucerna 8.11., v Brně na něj můžete zajít do Kina Scala 16.11., kde ho dávají od 20:30.

Mohlo by vás zajímat, jak vypadají filmové scény obsahující sex hlavních hrdinek. Podle leseb z videa od Posture Magazine mají  totiž scény do skutečnosti daleko. O snímek se postarala Yeni Sleidi.

Video na youtube.com během pár dní shlédlo zatím něco málo přes 120 tisíc lidí a rapidně se šíří po sociálních sítích. Lidé reagují různě – heterosexuálové si stěžují, proč proboha režisérka videa vybrala butch lesby (z nichž jednu dokáže někdo identifikovat jako ženu až podle hlasu), jiní kvitují, že je nezajímají postelové praktiky sexuálních deviantů (ano, i to je jeden z komentářů na výše zmíněné stránce) a lesby povětšinou přitakávají zpovídaným slečnám z videa – tedy ty, které film již viděly. My v redakci se na něj teprve chystáme, ale snad budeme po Mezipatrech chytřejší.

Co tedy řekly účastnice dokumentu na divoké hrátky Adèle a Emmy? Například že tak rychlé střídání pozic vypadá spíš jako reklama na kuchyňský robot, který dokáže nejen krájet, krouhat a rozemlít na pyré, ale také poskytnout orální potěšení. Většina z účastnic se pak shodla, že tam bylo pár okamžiků, které sice byly sexy, ale pak se ten pocit vytratil. Prý to byl klasický sex dvou heterosexuálních žen před kamerou za peníze a došlo i na srovnání sexuálních scén z The L Word a Života Adele, kde výsledek byl…no posuďte samy ;).