Je vám pojem Queer Ball povědomý? Bál pro queer komunitu a naše přátele se po úspěšném prvním ročníku (více na našem webu), který proběhl v březnu tohoto roku, vrací do Brna a to s podtitulem Heaven and Hell. Je jen na vás, jak toto téma uchopíte a v čem přijdete oděni, ať už se dostavíte v kostýmu či v „civilu“, ale věřte, že se v Kulturním centru Babylon protančíte mnoha hudebními žánry a za příjemné a přátelské společnosti až do rána.

Více o Queer Ballu 2014 včetně toho, kde koupit vstupenky, se dočtete níže v oficiální tiskové zprávě.

Tisková zpráva – 13. listopadu 2013

Druhý ročník LGBT Queer Ballu proběhne v Brně v únoru 2014.
Za dva dny uplyne přesně 8 měsíců od uskutečnění Queer Ballu, prvního brněnského plesu pro LGBT komunitu, který organizovalo občanské sdružení STUD Brno. A nyní nastal ten správný čas na to, abychom vás informovali, že sdružení STUD Brno se rozhodlo navázat na úspěšný první ročník a v únoru 2014 tak uspořádá již druhý Queer Ball – akci, která oživuje brněnskou společenskou a kulturní Queer scénu. Stejně jako Queer filmový festival Mezipatra, jehož 15. ročník právě v Brně začíná, stává se pomalu i Queer Ball pravidelnou událostí, se kterou LGBT komunita v celé České republice může počítat.

Queer Ball 2014 - Heaven and hell

Druhý Queer Ball, tentokráte s podtitulem „Heaven and Hell“, se uskuteční v pátek 28. února 2014. Neformální ples pro všechny lesby, gaye, bisexuály, transsexuály, jejich přátele a všechny, kdo jsou Queer, začíná od 19:00 v Kulturním centru Babylon, Kounicova 20. Velký sál a jeho přilehlé prostory umožní všem návštěvníkům užít si večer, ať už ho stráví na tanečním parketu nebo ve společnosti přátel u stolu.

„První ročník Queer Ballu se velmi povedl. Ukázalo se, že poptávka po akci tohoto typu je v Brně obrovská. Veskrze pozitivní ohlasy nejen od návštěvníků plesu nás podpořily v plánech přichystat v roce 2014 další ročník. Doufáme, že bude minimálně stejně úspěšný jako ten předchozí,“ říká Marek Christ, zástupce organizátora akce.

Queer Ball 2014 bude koncipován v podobném duchu jako první ročník. Loňské návštěvníky provedla večerem oblíbená moderátorka Ester Kočičková, letos se o výběru moderátora ještě diskutuje, ale organizátoři slibují neméně populární osobnost. K poslechu a k tanci během večera zahraje výběr hudebních stylů od pop rocku, přes latinskoamerické rytmy, funk, soul až po taneční a jazzové standardy, živě v bohatém nástrojovém obsazení kapela Na šikmé ploše. V pestrém doprovodném programu nebude chybět soutěž o ceny, laser show a mnoho dalšího.

„Druhý Queer Ball ponese podtitul „Heaven and Hell“ a my věříme, že návštěvníci opět popustí uzdu své fantazii a elegantně se nastrojí. Zatímco na prvním plese měli návštěvníci možnost sáhnout při výběru oblečení po kombinaci bílé a černé barvy, letos budou hlavním tématem nebeské a pekelné motivy,“ pokračuje Marek Christ.

Rezervace a prodej vstupenek začíná ve středu 13. listopadu 2013 od 20:00 prostřednictvím webu www.queerball.cz. Ceny vstupenek na ples se pohybují v rozmezí 200,- za nejlevnější místa k stání až po 500,- za nejlepší místa v sále.